Masný průmysl

Steinex přesunul výrobu z Brna do nových prostor v Kuřimi

04.03.2018 12:06:09

Kuřim 4. března (ČTK) - Výrobce masa a uzenin Steinex přesunul výrobu z Brna do nových prostor v Kuřimi na Brněnsku. Firmě to pomůže se zvýšením produkce. Investice do nového závodu vyšla na 300 milionů korun, řekl ČTK na veletrhu Salima v Brně člen představenstva Steinexu Vít Steinhauser.

"Na základě investice jsme zdvojnásobili výrobní kapacity na 50 tun denní výroby," uvedl Steinhauser. Zdůraznil přitom možnost dělat výrobky bez zhušťovadel, které obvykle napomáhají k tomu, aby se šunka při porcování nerozpadala. "Udělali jsme studii jak šunku vyrobit, aby byla soudržná a pevná, i když je tence nakrájená. Je to hodně inovativní, firmy to dělají minimálně," řekl.

Steinex měl loni obrat kolem 420 milionů korun, což znamená osmiprocentní růst. Letos se chce společnost posunout na obrat kolem půl miliardy korun, což umožňuje nový závod. "Máme hodně zákazníků na export v Německu a Rakousku," uvedl Steinhauser. Steinex zaměstnává kolem 150 lidí, další zaměstnance by firma ráda přijala, ale na trhu práce nejsou.

Steinex je rodinná firma, kterou vede Jaromír Steinhauser. Kromě vlastního masa a masných výrobků prodává některé středomořské potraviny jako olivy či olivové oleje. Jeho bratr Ladislav je majitelem firmy s tímtéž zaměřením s názvem Steinhauser. Dlouhá léta měly obě firmy podobná loga. Podle Víta Steinhausera ze Steinexu mají obě rodinné firmy strategii podobnou. "Jsme si hodně podobní, ale každý cílí na trochu jiné trhy. My jsme hodně zaměřeni na maloobchod a gastronomii," uvedl Vít Steinhauser.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru