Ruské obchodní sítě již nejsou trestány za prodej zakázaných potravin

18.04.2015 14:29:51

Potraviny, které jsou zahrnuty do protievropských sankcí se mohou volně podávat v Rusku. K tomuto rozhodnutí se dobral nedávno Arbitrážní soud Petrohradu. Embargo na dovoz potravin vyrobených v EU, USA, Kanadě, Austrálii a Norsku bylo přijato výnosem prezidenta Putina 7.srpna 2014. Důsledky tohoto zákazu nejvíce pocítily ruské společnosti v oblasti dovozu, velkoobchodu, obchodní řetězce a transportní firmy.

Výnos o zákazu dovozu se vztahuje na činnost celní služby Ruska. Nehledě na úsilí v zamezení importu, na regálech prodejen se zakázané zboží stále objevuje. Hlavní odpovědnost v boji proti prodeji „zakázaných“ potravin nese ruská státní inspekce spotřebitelského dozoru, která během posledních měsíců jen v Petrohradě zabavila více jak 17 tun zakázaných potravin (především masa, mléčné produkce, ovoce a zelelniny).

Poslední rozhodnutí soudu spočívá v tom, že inspekcí pokutovaná prodejna, ve které byl nalezen sýr Eidam polského původu, se obrátila na soud s tím, že prezidentský výnos zakazuje pouze dovoz a ne prodej daného zboží v maloobchodě.

 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Petrohradě.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru