Příbramský masokombinát pokračuje v nabírání zaměstnanců

Masný průmysl

Příbramský masokombinát pokračuje v nabírání zaměstnanců

18.11.2015 13:07:00

Příbram 18. listopadu (ČTK) - Příbramský masokombinát, do nějž se letos nastěhovala firma Zeman maso-uzeniny, pokračuje v nabírání zaměstnanců. V současnosti v závodě pracuje zhruba 300 lidí a po rozšíření provozu by konečný počet pracovníků by měl být 350 až 400. Firma nyní hledá asi 25 lidí, mimo jiné řezníky či dělníky do výroby a expedice. ČTK to dnes řekl generální ředitel Eduard Koranda.

Masokombinát dříve patřil společnosti Příbramská uzenina, která loni skončila v konkurzu. Z původních zaměstnanců zůstali v závodě prakticky jen vrátní. Areál koupila firma Res Ipsa Loquitur. Společnost Zeman maso-uzeniny, která má v Česku síť maloobchodních prodejen s touto značkou, do něj přestěhovala jatka z Plzně a spustila nábor zaměstnanců. Později se stala i vlastníkem masokombinátu.

Koranda dnes ČTK řekl, že investice do areálu jsou vyšší, než s jakými se původně počítalo. Podle něj už převýšily kupní cenu, která se pohybovala v desítkách milionů korun. V masokombinátu funguje vepřová a hovězí porážka, bourárna, výrobna polotovarů, lahůdek, škvařeného sádla a vybraných druhů uzenin, dále expedice masa a uzenin. V areálu je také podniková prodejna a prodej krmného masa pro psy a kočky.

Výrobní provozy společnosti jsou v Příbrami a v Zábřehu na Moravě. Firma provozuje po celém Česku 120 prodejen. Jsou téměř v každém větším městě, méně jich je na Moravě. Dále společnost dodává své výrobky do nadnárodních řetězců, například do obchodů Penny Market, Lidl, Albert či Globus.

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru