Pivovarství

Prazdroj má nového generálního ředitele Paola Lanzarottiho

26.08.2013 14:49:00

Na pozici generálního ředitele Plzeňského Prazdroje nastoupil s platností od 1. srpna 2013 Paolo Lanzarotti. Do své nové funkce si přináší bohaté zkušenosti z vysokého managementu, strategického plánování a komerční oblasti. Před nástupem do SABMiller v roce 2005 strávil 18 let na vedoucích pozicích v ropném a plynárenském průmyslu. Během své dosavadní kariéry u SABMiller vedl Paolo Lanzarotti podniky na několika pivních trzích v různých zemích, včetně Itálie, Slovenska a v nedávné době Indie. Paolu Lanzarottimu je 47 let a pochází z Velké Británie. Je britské a italské národnosti. Vystudoval na King’s College při Londýnské univerzitě. Je rovněž držitelem titulu MBA z Open University v Anglii.

V pivovarnictví působí již devátým rokem. Do SABMiller nastoupil v roce 2005 a postupně prošel řadou komerčních pozic v Itálii. Poté se ujal role generálního ředitele na Slovensku a následně v Indii. Na Slovensku vedl 1,5 roku Pivovary Topvar, odtud se přesunul do Indie, kde řídil oživení indického podniku SABMiller, zahrnujícího 14 výrobních závodů.

„Myslím si, že pivo je fantastický produkt, a jsem velmi hrdý na to, že mohu vést společnost, která je lídrem pivního trhu v zemi, kde je pivo součástí národního dědictví a jejíž obyvatelé jsou na tento český národní symbol pyšní. Lidé tady pivu a jeho kvalitě rozumí, stejně jako technologii s ním spojené, zajímají se o pivní značky mnohem víc než lidé ostatních kultur jinde na světě,“ uvádí Paolo Lanzarotti.

Ve své předešlé obchodní kariéře působil Paolo Lanzarotti 18 let v ropném a plynárenském průmyslu u společnosti ExxonMobil ve Velké Británii, Itálii, Indii a Francii. Paolo Lanzarotti je ženatý a má dvě dcery. Hovoří anglicky, italsky a francouzsky.

http://www.prazdroj.cz

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru