Pivovarství

Poličskému pivovaru rychle stoupá výstav, musí si proto pořídit nové technologie

08.11.2013 15:49:21

Poličský pivovar letos poprvé překoná hranici 100.000 hektolitrů piva. Je to asi o 20.000 hektolitrů více než v loňském roce. Tři čtvrtiny odběratelů si pro poličské pivo jezdí přímo do pivovaru. Na vyhlášení pivovarských ocenění to ve Vyškově ČTK řekl předseda představenstva pivovaru Karel Witz. "Hranici 100.000 hektolitrů překročíme. Jestli to bude 102.000 nebo 104.000 dnes nedokážu říci," uvedl Witz. Podle něj prodejům pomáhá fakt, že je pivovarská prodejna je otevřená non stop.

V Poličce vyrábějí zásadně nepasterizované pivo. Protože má kratší dobu trvanlivosti, je především regionálním nápojem. Stále více restaurací má poličské pivo v Brně, firma podle Witze dodává i do Prahy, Olomouce nebo Ostravy. "Nechceme sami dodávat například za Prahu nebo do Plzně. Máme tři malá nákladní auta, zásobování je pro nás obtížné," uvedl Witz. Poličský pivovar letos v dubnu zastavil podpisy nových smluv. Firma i tak letos průměrně roste o 26 procent. Tím se pivovar dotkl své kapacity.

"Musíme vybudovat kus nového pivovaru, zvětšit varnu nebo ji zdvojit. Musíme zvětšit pivovarský sklep, spilku, abychom mohli přidat dalších 20.000 hektolitrů. Nikdy se ale stejně nestaneme velkým pivovarem," uvedl Witz. V nabídce pivovaru jsou dvě výčepní piva a dva ležáky. Na Vánoce, Velikonoce a svatého Václava pivovar vaří speciály. Ovocná piva podnik nedělá. Poličský pivovar patří ke středně velkým. V okolí mu konkuruje například pivovar v Hlinsku, který patří do skupiny Pivovary Lobkowicz.

ČTK

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru