Dehydrované potraviny

Podravka-Lagris má novou balicí linku na rýži ve varných sáčcích

11.10.2019 08:59:06

Zlín 11. října (ČTK) - Potravinářské společnosti Podravka-Lagris z Dolní Lhoty u Luhačovic na Zlínsku loni vzrostly tržby na 847,3 milionu korun, předloni činily 787,8 milionu korun. Firmě se zvýšil také zisk, a to na 28,9 milionu korun po zdanění, o rok dříve to bylo 4,9 milionu korun. ČTK to zjistila z výroční zprávy firmy zveřejněné na serveru justice.cz.

"Obecně uplynulý rok hodnotíme z pohledu obratu a zisku velmi pozitivně, více jsme investovali do marketingu, což se projevilo v lepším podílu na trhu našich hlavních kategorií (zejména rýže, luštěniny a Podravka Přísada do jídel). Těší nás, že se u zmíněných kategorií stále objevujeme na prvním nebo druhém místě na trhu," píše se ve výroční zprávě. Na domácím trhu loni firma utržila 434,6 milionu korun, v zahraničí 412,7 milionu korun. Ve firmě pracuje přes 150 lidí.

Podravka-Lagris vyrábí, zpracovává a distribuuje potravinářské výrobky pod značkou Lagris, jako jsou rýže, luštěniny, produkty racionální výživy, sůl, bramborové produkty, směsi na přípravu moučníků a olejnatá semena. Pod značkou Podravka dodává v České republice také přísady do jídel, kořenicí směsi, ajvar, rajčatové produkty, bujóny, těstoviny a sterilovanou zeleninu. Společnost začala v nákupu spolupracovat s Ruskem. "Vidíme v tom velký potenciál z pohledu cen a také rychlosti dodávek v porovnání s Asií či Kanadou," uvedla firma.

Podravka-Lagris loni zvýšila výrobu. "Pohledem výroby jsme zabalili o 2,6 milionu kusů výrobků více jak v roce minulém. Zprovoznili jsme novou balicí linku pro náš klíčový produkt (rýže ve varných sáčcích), která má dvakrát vyšší výkon v porovnání s původním strojem a umožňuje nám používat mikroperfoten, což má pozitivní vliv zejména na životní prostředí," uvedla firma.

Společnost Podravka-Lagris je od roku 2002 součástí mezinárodní potravinářské skupiny Podravka sídlící v Chorvatsku.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru