Pivovarství Vinařství Mlékárny

Pivovary Topvar povedie nový generálny riaditeľ Paolo Lanzarotti

11.07.2014 10:56:00

Na pozíciu generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnostu Pivovary Topvar nastúpil od mája t.r. Paolo Lanzarotti, ktorý je zároveň aj generálnym riaditeľom Plzenského Prazdroja. Obe spoločnosti sú súčasťou SABMiller pls, jednej z najväčších pivovarníckych spoločnosí na svete. Do svojej novej funkcie prináša bohaté skúsenosti z vrcholového manažmentu, strategického plánovania a komerčnej oblasti z rozmanitých trhov.

Paolo Lanzarotti má 48 rokov a pochádza z Veľkej Británie. Je britskej a talianskej národnosti. Vyštudoval na King’s College pri Londýnskej univerzite a okrem toho je aj nositeľom titulu MBA z Open University v Anglicku.
V pivovarníctve pôsobí už desiaty rok. Do SABMiller nastúpil v roku 2005 a postupne prešiel viacerými komerčnými pozíciami v Taliansku. Následne sa ujal role generálneho riaditeľa na Slovensku, kde pôsobil 1,5 roka, odkiaľ sa presunul do Indie, kde riadil oživenie indického podniku SABMiller zahŕňajúce 14 výrobných závodov. Od augusta 2013 vedie na pozícii generálneho riaditeľa tím Plzenského Prazdroja. Pred nástupom do SABMiller strávil 18 rokov na vedúcich pozíciách v ropnom a plynárenskom priemysle v ExxonMobil vo Veľkej Británii, Taliansku, Indii a Francúzsku.

„Myslím si, že pivo je fantastický produkt a som veľmi hrdý na to, že môžem viesť naše spoločnosti v Českej republike a na Slovensku, ktoré predstavujú krajiny, kde je pivo súčasťou histórie aj národného dedičstva. Ľudia tu rozumejú pivu a jeho kvalite, rovnako aj technológii jeho výroby a zaujímajú sa o pivné značky oveľa viac, ako ľudia iných kultúr inde na svete,“ uviedol Paolo Lanzarotti.

http://www.pivovarytopvar.sk/

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru