Pivovary Staropramen stěhují svůj centrální sklad do Letňan

Pivovarství

Pivovary Staropramen stěhují svůj centrální sklad do Letňan

21.10.2015 09:48:00

Praha, 21. října 2015 – Společnost Pivovary Staropramen stěhuje svůj centrální sklad do pražských Letňan. Management firmy se k tomuto kroku rozhodl v reakci na opakované povodně, které dosavadní místo centrálního skladu v Radotíně zasáhly v posledních 13 letech dvakrát.  Nový zrekonstruovaný  sklad, jehož provozovatel byl vybrán ve výběrovém řízení, je umístěný mimo záplavovou oblast a firmě  zpočátku sloužil jako místo distribuce pro region Praha-východ, Mladá Boleslav, Kolín, Nymburk a Kutná Hora. Od srpna pak funguje jako sklad centrální.

Dvě zničující povodně v roce 2002 a 2013 byly hlavní příčinou toho, že společnost Pivovary Staropramen stěhuje centrální sklad ze záplavové oblasti dále od řeky Vltavy. „Nejprve pětisetletá a poté i dvacetiletá voda  v našem radotínském skladu tehdy zapříčinily velké škody na výrobcích a obalech. Ztracené zásoby nám navíc komplikovaly distribuci piva v hlavní pivovarské sezóně,“ komentuje důvody stěhování do nové lokality Pavel Sysel, ředitel logistiky společnosti Pivovary Staropramen.

„Naším novým partnerem pro zajištění a správu centrálního skladu je společnost Timidius, která se stala vítězem tendru na dodání skladových prostor. Její nabídka v rámci tendru byla nejvýhodnější jak z pohledu kapacity, tak kvality a ceny,“ uvedl Sysel.

Původní nabídka se však týkala skladu v Líbeznicích. „V období zahájení stěhování do Líbeznice jsme od společnosti Timidius obdrželi nabídku na vhodnější sklad v Letňanech
v bývalém areálu AVIA, který se uvolnil, a je pro nás výhodnější než původní varianta,“ vysvětluje změnu plánu Pavel Sysel.

Skladové prostory o velikosti 33 000 m² prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Areál tak splňuje nejpřísnější požadavky na kvalitu. Z této lokality nejprve probíhala distribuce pro region Praha-východ, Mladá Boleslav, Kolín, Nymburk a Kutná Hora. Od srpna je zde umístěna i centrální zásoba výrobků.
 
Původní radotínský sklad však společnost Pivovary Staropramen neopouští úplně. „Radotín neopouštíme kompletně. S dosavadním partnerem, s nímž dlouhodobě úspěšně spolupracujeme, jsme se dohodli na snížení rozsahu služeb.  Ve stávajícím areálu zachováme lokální distribuční centrum, ve kterém bude pouze operativní zásoba, se kterou dokážeme reagovat na velký příliv vody. Zároveň tam zůstanou naše obchodní týmy i další oddělení, která využívají tamní kanceláře a jsou při povodních mobilní,“ dodává Pavel Sysel, ředitel logistiky společnosti Pivovary Staropramen.

www.molsoncoors.com

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru