Pivovary Heineken ČR budou mít nového generálního ředitele

01.02.2013 11:31:12

Pivovary skupiny Heineken ČR budou dočasně bez generálního ředitele. Současný šéf Etienne Strijp (46) odchází na post generálního ředitele do ruské části společnosti. Jeho pozice se ujme Door Plantenga (53) z Nizozemska, která zároveň působí jako generální ředitelka skupiny Heineken pro Slovensko. Tyto změny platí od 1. dubna. Jméno nového generálního ředitele pro Českou republiku pivovarnická skupina teprve oznámí. ČTK to dnes sdělil mluvčí společnosti Jiří Hauptmann.

Platenga ve společnosti působí už 25 let a podle tiskové zprávy bude zastávat funkci ředitelky pro Českou republiku i Slovensko do té doby, než bude jmenován nový šéf tuzemských pivovarů. Strijp se stal generálním ředitelem Heinekenu ČR v září 2010, ve funkci tedy působil přes dva roky.

Změny podle Hauptmanna nastaly kvůli nedávné akvizici společnosti Asia Pacific Breweries, která je předním výrobcem piva na nejrychleji rostoucím pivním trhu. Personální změny se uskuteční také na dalších místech firmy. Současný šéf ruské pobočky Dimitar Alexiev se například stane šéfem pro region střední Evropy.

Heineken je třetí největší pivovarnickou skupinou na světě a evropskou jedničkou mezi výrobci piva. V ČR má rozsáhlé portfolio značek, které obsahuje mimo jiné Krušovice, Zlatopramen, Starobrno, Březňák, nealkoholické Fríí a další. V současné době je Heineken ČR třetím nejsilnějším hráčem na domácím trhu s pivem, v exportu se řadí mezi nejdůležitější vývozce piva.

ČTK

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru