Pivovarští profesionálové letos zamíří do staronového pivovaru ve Frýdlantu

Pivovarství

Pivovarští profesionálové letos zamíří do staronového pivovaru ve Frýdlantu

30.05.2014 12:40:00

Profesionálové z oboru pivovarství se již popáté sejdou na konferenci Automatizace a modernizace pivovarů 2014, která tentokrát proběhne 9. října v Zámeckém pivovaru Frýdlant. Nyní rekonstruovaný provoz bude hostit tuto již tradiční akci pořádanou redakčním kolektivem časopisu Automatizace v potravinářství jako vůbec první, která se v těchto prostorách bude pořádat. Návštěva konference bude spojená s prohlídkou zmíněných prostor a bude to tak první možnost, jak shlédnout tento zajímavý historický pivovar.

Konference začala psát svou historii na mapě oborově zaměřených konferencí od roku 2010, kdy se od počátku ujal moderátorského žezla Jaromír Fiala, který pivovarství vyučuje na VŠCHT Praha. Je tak nesporně člověkem na svém místě a chybět proto nebude ani na nadcházejícím ročníku. Hlavním řečníkem se stal Jan Veselý, tehdejší výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven, který velice erudovanými přednáškami byl jedním z největších lákadel pro odbornou pivovarskou veřejnost. Akci zůstal nadále věrný i jako její návštěvník.

Konference si od počátku kladla za úkol zodpovědět na otázku, do jaké míry mohou moderní technologie a zvláště pokročilá automatizace ovlivnit kvalitu piva. Na tuto otázku se nejen na půdě této akce rozhořela celá řada diskusí, vždyť málokterý obor je natolik tradiční a konzervativní jako pivovarství. Další motivací pro pořadatele bylo nastínit možnosti, které dodavatelské společnosti nabízí pivovarům v oblasti modernizace technologií. V jiné části pak zástupci pivovarů sdělují svým kolegům, jaké zkušenosti mají oni ve svých provozech se zavaděním automatizace.

Počet účastníků i množství zúčastněných zástupců pivovarů každoročně stoupá. Loňský ročník přilákal přes stovku účastníků a také letos se dá předpokládat, že akce, která je v České republice a na Slovensku jediná zaměřená ryze na pivovarské technologie, bude středem zájmu nejen technického personálu českých a slovenských pivovarů.

Více informací o nadcházejícím ročníku přineseme již brzy na oficiálních stránkách konference, již nyní se však na akci můžete registrovat. Fotogalerii z minulé akce a také sborník si můžete prohlédnout či stáhnout na tomto odkazu.

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru