Pivovarství

Pivovar v Kácově měl loni o pětinu vyšší obrat a chce se dále rozšiřovat

23.03.2014 17:50:17

Kácov (Kutnohorsko) 23. března (ČTK) - Pivovar Hubertus v Kácově na Kutnohorsku měl v roce 2013 obrat přibližně 60 milionů korun, což je meziročně o 20 procent více. Zisk pivovaru mírně klesl, řekl dnes na tiskové konferenci pivovaru jeho obchodní ředitel Jan Matějka. Pivovar loni vyrobil 25.000 hektolitrů piva zejména pro Středočeský kraj a Prahu. Do budoucna uvažuje o rozšíření produkce do celé ČR.

Zisk společnosti podle Matějky nepatrně klesl hlavně kvůli cenovým akcím, které firma zavedla. "Přistoupili jsme k podporám prodeje typu cenové akce. V některých produktech lahvového piva se navýšila produkce piva o 100 procent," řekl Matějka. Veškerý zisk firma zpět investuje do svého provozu. Loni pivovar investoval přibližně deset milionů korun, příští rok by mělo v pivovaru vzniknout výukové centrum zejména pro studenty zemědělských univerzit.

Pokud by podle Matějky pivovar chtěl vařit více piva, než je jeho stávající kapacita 50.000 hektolitrů, bylo by nutné zakoupit další prostory pro výrobu v okolí. "V rámci rozvoje pivovaru, který doufáme, že ještě bude, se budeme muset trochu rozšířit, něco přikoupit a podobně. Pivovar pořád narůstá a musíme se sem nějakým způsobem vejít," doplnil sládek Josef Zvoník.

Pivovar se specializuje na tradiční technologie výroby a na vaření takzvaného čerstvého piva s kratší trvanlivostí. Asi 20 procent jeho produkce piva je v lahvích, zbytek se distribuuje v sudech do restaurací. Příští rok chce pivovar zřídit ještě pojízdný výčep.

Pivovar Hubertus byl založen v roce 1457, patří tak mezi nejstarší v Čechách v původní lokalitě. Vyrábí celkem osm produktů, světlé výčepní pivo, světlý ležák, světlý ležák prémium, tmavý ležák a tmavý speciál, vše ve filtrované a kvasnicové verzi. V roce 2013 pivovar vyrobil zhruba 25.000 hektolitrů piva pouze pro český trh. Pivo plní do sudů, skleněných půllitrových lahví i PET lahví. Součástí pivovaru je také restaurace a hotel, zaměstnává asi 60 lidí.

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru