Pivovar Radegast chce rozšířit svůj prodej i v Čechách

23.05.2013 00:28:08

Pivovar Radegast chce rozšířit svůj prodej na Moravě a ve Slezsku, ale i v Čechách. Letos se jeho pivo nově objeví ve více než 500 restaurací, kromě toho jako partner hokejové extraligy bude čepovat pivo na 13 hokejových stadionech a po celé republice otevře 36 hokejových hospod. Novinářům to dnes v Ostravě řekli zástupci Plzeňského Prazdroje, do jehož skupiny Radegast patří. Prazdroj loni prodal necelých 9,9 milionu hektolitrů piva, Radegast se na tom podílí zhruba 20 procenty.
"Lidé se stále více zajímají o regionální piva. Zvýšenou poptávku po Radegastu vnímáme i v Čechách," řekl marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie. Prazdroj podle něj zvýšil investici do podpory značky Radegast na dvojnásobek a očekává, že jeho prodej se letos zvýší asi o desetinu.
Má tomu napomoci také změna designu obalů piva ze slezských Nošovic. Pohanský bůh Radegast, který byl dosud na etiketách mírně otočený, se nyní bude dívat zpříma. Pivovar také mění celé portfolio obalů. "Plechovky budou vyrobeny z materiálu, který je umožní lépe uchopit. Myslím, že jsme první značka v České republice, která používá tento druh balení," řekl McKenzie.
Uvedl, že Radegast se bude více čepovat i na festivalech a stal se také strategickým partnerem areálu v ostravské Dolní oblasti Vítkovic. Pro festival Colours of Ostrava, s nímž má smlouvu na pět let, letos Radegast uvaří speciální pivo. To bude po omezenou dobu během léta k dostání také ve vybraných restauracích.

ČTK

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru