Pivovar Primátor zvedl výstav o pět procent, export měl rekordní

Pivovarství

Pivovar Primátor zvedl výstav o pět procent, export měl rekordní

23.01.2015 09:49:00

Náchod 23. ledna (ČTK) - Pivovar Primátor Náchod loni zvýšil výstav téměř o pět procent na 131.778 hektolitrů. Růst mu zajistil export, který vzrostl o 19 procent na dosud nejvyšších 33.000 hektolitrů. ČTK to sdělila Markéta Flousková z marketingu pivovaru. Primátor majetkově patří do skupiny LIF, pod níž spadá i pivovar Svijany. V hradeckém kraji je Primátor největším pivovarem.

"Na nárůstu exportu se významně podílela nová odbytiště. Například do Číny se podařilo vyexpedovat více než 20 kontejnerů piva. Nárůst v prodejích jsme zaznamenali i u našich dlouholetých zákazníků v Polsku a Řecku," uvedla exportní manažerka Romana Jansová. Nově Primátor začal dodávat pivo do Maďarska, Bulharska, Itálie, Brazílie a na Tchaj-wan.

Největší zájem v cizině je o světlý ležák Premium a o svrchně kvašený pšeničný speciál Weizenbier. K vyšším prodejům Weizenbieru podle Náchodských loni výrazně pomohlo předloňské vítězství tohoto piva v britské soutěži o nejlepší pivo světa World Beer Awards. Na českém trhu Primátor prodá většinu piva v lahvích. Největší prodeje připadají na jedenáctistupňový ležák, jehož podíl na produkci je asi 30 procent.

Primátor, který má asi 80 zaměstnanců, se profiluje jako výrobce speciálních piv, které teď tvoří asi třetinu jeho produkce. Loni podnik uvedl na trh speciální pivo čepované na zelený čtvrtek před Velikonocemi a svrchně kvašené pivo India Pale Ale. Aktuální portfolio pivovaru čítá 17 druhů piv, a patří tak k nejširším v českého pivovarnictví.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru