Pivovarství

Pivovar Litovel do září zvýšil prodej piva na 151 000 hektolitrů

15.11.2017 17:29:00

Litovel (Olomoucko) 15. listopadu (ČTK) - Pivovar Litovel za prvních devět měsíců letošního roku zvýšil prodej piva meziročně zhruba o dvě procenta na více než 151.000 hektolitrů. Zvýšený výstav a prodeje letos významně ovlivnily sportovní a hudební akce, propagační akce v prodejnách i export, řekl dnes ČTK ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček. "Letošní rok se pro Pivovar Litovel z hlediska množství vyrobeného piva a prodejů vyvíjí dobře. V meziročním srovnání od ledna do září sledujeme u jednotlivých balení nárůst prodejů o více než dvě procenta," uvedl Hyneček.

Pivovar Litovel letos zvýšil hlavně prodej piva v plechovkách a vzrostl také odbyt lahvového piva. "V létě jsme zaznamenali výraznou popularitu balení vhodných na cesty a na dovolenou, například plechovek, u kterých zájem vzrostl o téměř 22 procent. Velký zájem je v rámci celého roku již tradičně o klasické skleněné lahve," řekl Hyneček.

V loňském roce Pivovar Litovel uvařil rekordních 202.995 hektolitrů piva. V meziročním srovnání se jeho výstav zvýšil téměř o 16.000 hektolitrů. Obrat pivovaru z Litovle na Olomoucku v roce 2016 vzrostl o 24 milionů korun na 511 milionů korun. "Meziročně se nám podařilo navýšit výstav díky zvýšenému exportu například do středoevropských a severských zemí. Na větší spotřebě se však podíleli i tuzemští zákazníci, u nichž roste obliba litovelského piva," uvedl Hyneček. Společnost loni exportovala pivo také například do Jižní Koreje, Ruska nebo Británie.

Pivovar Litovel v roce 2016 uvedl na trh novinky, jako je například čepovaný Litovel Granát či Litovel Pšeničný ležák, určený především na vývoz. Do modernizace investoval zhruba 40 milionů korun. Pořídil nové přepravky a lahve, nerezové sudy a stanici na přípravu kvasnic pro hlavní kvašení. Pivovar loni zakoupil také nová vozidla pro obchodní zástupce.

Pivovar Litovel patří společně s přerovským pivovarem Zubr a Pivovarem Holba z Hanušovic do pivovarnické skupiny středomoravských pivovarů PMS Přerov. Jejich celkový roční výstav je do jednoho milionu hektolitrů piva. Závody prodávají svá piva především na Moravě a ve východních Čechách.

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru