Pivovar Chotěboř zvýšil výstav piva a chce jej podpořit rozšířením technologií

Pivovarství

Pivovar Chotěboř zvýšil výstav piva a chce jej podpořit rozšířením technologií

27.08.2014 09:50:00

Chotěboř (Havlíčkobrodsko) 27. srpna (ČTK) - Pivovar Chotěboř uvařil během letošního prvního pololetí 10.369 hektolitrů piva, ve srovnání se stejným loňským obdobím zvýšil svůj výstav o 18 procent. ČTK to sdělila mluvčí pivovaru Zdena Stryková. Pivovar Chotěboř je nejmladší z pěti průmyslových pivovarů na Vysočině, pivo se v něm začalo vařit v roce 2009. Sdružení přátel piva ho už dvakrát vyhlásilo Pivovarem roku.

Tržby pivovaru se během letošních prvních šesti měsíců zvýšily o 17 procent na 18,6 milionu korun. V červenci se výroba piva v Chotěboři držela na úrovni loňského horkého léta. "Což bylo na úrovni kapacity ležáckého sklepa," podotkla Stryková. Kapacitu ležáckého sklepa teď pivovar kvůli rostoucímu prodeji rozšiřuje. Přibyly spilečné kádě, ležácké tanky i výkonnější zařízení pro filtraci piva. "Pivovar je tak dostatečně připraven na pokračování růstu i pro rok 2015," uvedla Stryková.

V uplynulém roce pivovar uvařil 19.861 hektolitrů piva, v meziročním porovnání o 23,5 procenta více. Během tří let se produkce skoro zdvojnásobila; v roce 2010 se výstav pivovaru pohyboval kolem 10.000 hektolitrů. Pivovar Chotěboř nabízí sedm druhů piv - světlé, tmavé, polotmavé i nefiltrované. Chotěboř je podle dostupných údajů první regionální průmyslový pivovar, který vznikl v Česku po roce 1989. Postaven byl na zelené louce. Pivo se v něm začalo vařit v létě 2009. První ocenění Pivovar roku tam směřovalo hned o rok později. Další ocenění získal tento výrobce piva v roce 2012.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru