Pivovar Chotěboř vydal 13 milionů korun kvůli rozšíření kapacity výroby

Pivovarství

Pivovar Chotěboř vydal 13 milionů korun kvůli rozšíření kapacity výroby

13.10.2014 12:45:00

Chotěboř (Havlíčkobrodsko) 13. října (ČTK) - Pivovar Chotěboř letos vydal 13 milionů korun za rozšíření své výrobní kapacity. Investice se týkaly ležáckého sklepa, přibylo také výkonnější zařízení na filtraci piva. ČTK to dnes sdělila mluvčí pivovaru Zdena Stryková. Pivovar Chotěboř byl otevřen před pěti lety, jeho výstav postupně stoupá. První rok uvařil 10.000 hektolitrů piva, nyní je připraven na více než trojnásobek.

Na letošní investici poskytla grant Evropská unie. "Rozšiřovat výrobní kapacity v pivovaru za plného provozu, navíc na začátku letní sezony, byl tak trochu risk, ale nakonec jsme vše zvládli," uvedl ředitel pivovaru Jaroslav Soukal. Ve své krátké historii navýšil pivovar svou výrobní kapacitu už podruhé. "Poprvé to bylo v roce 2012 přístavbou haly s novými stáčecími linkami," uvedla Stryková. Po dokončení letošních investic je pivovar schopen expedovat měsíčně až 3000 hektolitrů piva. "Nová filtrace umožňuje kromě vyššího výkonu i dosažení vyšší kvality filtrovaného piva," doplnila.

Chotěboř je podle dostupných údajů první regionální průmyslový pivovar, který vznikl v Česku po roce 1989. Postaven byl na zelené louce. Sdružení přátel piva tento pivovar už dvakrát vyhlásilo Pivovarem roku. Pivo se v Chotěboři vaří od léta 2009. Loňská produkce činila 19.861 hektolitrů. V letošním prvním pololetí bylo uvařeno 10.369 hektolitrů piva, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku to bylo o 18 procent více. Veřejnost si může pivovar prohlédnout během dne otevřených dveří v sobotu. Bezplatné prohlídky s doprovodným programem se budou konat od 11:00 do 18:00.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru