Nápojový průmysl Pivovarství Pekárny a mlýny

Pivovar Bernard zvýšil výstav o osm procent, v plánu jsou rozsáhlé investice do technologií

Pivovar Bernard zvýšil výstav o osm procent, v plánu jsou rozsáhlé investice do technologií

29.10.2013 14:28:00

Rodinný pivovar Bernard v Humpolci uvařil od ledna do konce září 177.850 hektolitrů piva. Meziročně vzrostl jeho výstav o osm procent. Stejně jako jiným prodejcům nápojů pomohlo pivovaru Bernard horké léto. Důležité bylo i to, že humpolecký pivovar letos uvedl na trh tři nové druhy piv, řekl ČTK mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek.

Pivovar Bernard, který je největším výrobcem piva na Vysočině, loni uvařil rekordních téměř 213.000 hektolitrů piva. Výstav zvyšuje dlouhodobě. Současná produkce je už téměř desetkrát vyšší než před privatizací podniku v roce 1991. Kvůli tomu firma přistoupila k rozsáhlé modernizaci. "V letošním roce například investujeme do budov a nové technologie téměř 100 milionů korun," uvedl spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard.

Další investice ke zlepšení výrobního zázemí pivovaru budou následovat v nejbližších pěti letech. Celkové výdaje by se měly blížit 750 milionům Kč. "Prvních deset let bylo hlavně o přežití, o zachování provozu. Větší investice jsme si mohli dovolit až v posledních letech," podotkl Bernard.

Navyšování prodeje piva se promítá do letošních hospodářských výsledků firmy. Obrat se ve třech čtvrtletích roku zvýšil o 7,4 procenta na 344,8 milionu korun. Tržby za pivo se na něm podílely zhruba 94 procenty. Čistý zisk podniku činil 54,7 milionu Kč proti 45,7 milionu Kč ve stejném loňském období. Podnik, který zaměstnává 150 lidí, dostává řadu ocenění. V krajském kole soutěže Město pro byznys byl teď vyhodnocen jako firma nejlépe spolupracující s radnicí.

ČTK

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru