Philip Morris za poslední tři roky investoval v Česku dvě mld. Kč

02.07.2012 15:17:39

Společnost Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v zemi, za poslední tři roky investovala do modernizace své továrny v Kutné Hoře více než dvě miliardy korun. ČTK to dnes sdělilo vedení Philip Morris ČR.


    
Od vstupu na tuzemský trh v roce 1992 Philip Morris ČR a.s. továrnu v Kutné Hoře několikrát zmodernizovala a počet zaměstnanců vzrostl z necelých 600 na zhruba 800. "Za uplynulých 20 let se výrobní kapacita (továrny v Kutné Hoře) zvětšila více než pětkrát z 6,5 miliardy na 40 miliard jednotek," stojí ve zprávě Philip Morris ČR.
    
Philip Morris ČR nabízí devět cigaretových značek a sedm variant sypaného tabáku pro ruční výrobu cigaret. Kutnohorský závod je jedinou továrnou na výrobu cigaret v Česku. S akciemi společnosti se obchoduje na pražské burze.
    
Loni kutnohorský výrobce cigaret zvýšil čistý konsolidovaný zisk o 6,3 procenta na 2,54 miliardy korun. Jeho tržby bez spotřební daně a DPH meziročně vzrostly o 6,6 procenta na 12,2 miliardy korun.
    
V letošním prvním čtvrtletí společnost Philip Morris ČR zvýšila tržby bez spotřební daně a DPH meziročně o 16 procent na 2,9 miliardy korun. Ke zvýšení firmě pomohly vyšší ceny, růst prodeje na Slovensku a zvýšení vývozu.

ČTK

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru