PepsiCo uzavře továrnu na džusy u Moskvy

Nealkoholické nápoje

PepsiCo uzavře továrnu na džusy u Moskvy

02.03.2015 17:13:00

Moskva 2. března (ČTK) - Americký výrobce nápojů PepsiCo uzavře jednu ze svých továren na džusy u Moskvy a produkci těchto nápojů soustředí v zemi na jednom místě a zčásti omezí. Plyne to z dnešního sdělení společnosti. PepsiCo tím stejně jako její hlavní konkurent Coca-Cola reaguje na ekonomický propad v Rusku, který je důsledkem pádu světových cen ropy, ukrajinské krize a západních sankcí.

PepsiCo uzavře továrnu ve městě Ramenskoje, která zaměstnává 400 lidí a má přes deset výrobních linek. Některé linky firma přesune do svého největšího ruského závodu na džusy v jihozápadním Rusku u Lipecku a zbytek zakonzervuje, dokud se hospodářská situace v zemi nezlepší, uvedla PepsiCo podle agentury Reuters.

PepsiCo je největším výrobcem džusů v Rusku. Podle údajů agentury Euromonitor měla firma na ruském trhu loni podíl 40 procent proti 24 procentům podílu Coca-Coly. Prodej džusů v Rusku loni klesl o 2,5 procenta. Coca-Cola oznámila před necelým rokem uzavření dvou svých ruských závodů na džusy.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru