PepsiCo má za čtvrté čtvrtletí nižší zisk, problémy řeší i automatizací

Nealkoholické nápoje

PepsiCo má za čtvrté čtvrtletí nižší zisk, problémy řeší i automatizací

16.02.2017 10:41:00

New York 16. února (ČTK) - Americký výrobce potravin a nápojů PepsiCo hospodařil ve čtvrtém čtvrtletí s čistým ziskem 1,4 miliardy dolarů (35,8 miliardy Kč). Je to pokles proti zisku 1,72 miliardy USD před rokem, znamená to však lepší výsledek, než se čekalo. Firma dnes uvedla, že těžila z úsporných programů a vyšší poptávky po svých zdravějších nápojích a pochutinách v Severní Americe.

Čisté tržby se zvýšily o pět procent na 19,52 miliardy USD (499,4 miliardy Kč). Zisk na akcii klesl na 97 centů z předchozích 1,17 USD před rokem. Pokud by se nebraly v úvahu mimořádné položky, zisk na akcii by činil 1,20 USD. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že firma ve čtvrtletí vytvoří zisk na akcii 1,16 USD a dosáhne tržeb 19,51 miliardy USD. Společnost předpokládá, že celoroční zisk za akcii bude 5,09 USD, což by bylo pod odhady analytiků, kteří na celý rok počítají se ziskem na akcii 5,16 USD.

Na tržbách firmy se teď z více než 45 procent podílejí zdravé produkty, jako jsou nízkokalorické nápoje a sladkosti s nižším podílem soli a nasycených tuků. Podnik zvýšil produktivitu, a to díky úsporným opatřením, snížení nákladů na suroviny a automatizaci.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru