PepsiCo instaloval nový systém řízení skladu

29.11.2012 10:39:34

Výrobce nealkoholických nápojů společnost PepsiCo instaloval ve svém pražském výrobním závodu nový systém řízení skladu. V současné době probíhá nasazení efektivního skladového řešení také v teplickém závodě. Následovat budou pobočky na Slovensku a v Maďarsku.

Kompletní integraci systému měla na starost společnost Aimtec. Vlastní řešení SappyWMS od Aimtecu je postaveno na platformě SAP ERP. Jeho cílem byla maximální jednoduchost práce ve skladu. Evidence je založena na sledování unikátních manipulačních jednotek. To znamená, že nejsou sledovány jednotlivé výrobky, ale přepravníky, například v podobě palet. Operace ve skladu PepsiCo jsou nyní sledovány čtečkami čárových kódů připojenými on-line. Pro rychlejší identifikaci položek používají zaměstnanci snímače kódů na prstu.

Součástí projektu je také integrace na balicí linku a dodávka čteček a tiskáren čárových kódů. Přednostmi nového systému je přesná evidence zboží, dodržování expirací pro jednotlivé zákazníky, lepší využití skladovací plochy a také zjednodušení práce zaměstnanců v logistickém oddělení. Chyby při expedici byly eliminovány, došlo k výraznému zrychlení cyklickým a měsíčních inventur a také ke snížení personálních nákladů.

Petra Troblová
Marketing manager, AIMTEC a. s.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru