Pivovarství

Pardubický pivovar zmodernizoval sklady a expedici, přispěla EU

Pardubický pivovar zmodernizoval sklady a expedici, přispěla EU

23.03.2014 17:51:00

Pardubice 23. března (ČTK) - Pardubický pivovar dokončil modernizaci skladovacích ploch a expedice za 30 milionů korun, může teď zvyšovat produkci až na čtvrt milionu hektolitrů ročně. "Nebudeme limitováni k růstu. Kapacitně jsme schopni vyrobit 200.000 až 250.000 hektolitrů ročně," řekl dnes při slavnostním zahájení provozu nových hal člen představenstva Michal Pátek. Investici ze 40 procent uhradily dotace Evropské unie, pivovar si také vzal úvěr.

Loni pivovar uvařil asi o deset procent víc piva než předloni. Jeho produkce stoupla na 82.000 hektolitrů. Tempo růstu chce udržet i nadále. Prodej v poslední době totiž obstarává početnější obchodní tým. "Věřím, že letos prodáme ještě více, než je předpoklad. Otevřely se nám nové exportní země, Polsko, Bělorusko nebo Rusko. Tmavý Porter se prodává po celé republice i v zahraničí," řekl ředitel pivovaru Luděk Štěpán.

Rekonstrukcí a přístavbou vzniklo okolo 2200 metrů čtverečních pro sklady a expedici, což je přírůstek proti minulosti zhruba o 50 procent. Hala má například nově šest expedičních otvorů, manipulační rampy a na nádvoří pivovaru je víc místa pro otáčení aut. Přestavba trvala devět měsíců za plného provozu. Ředitel pivovaru konstatoval, že pro zaměstnance to bylo v letních měsících, kdy je hlavní sezona, velmi náročné. "Není ideální stavět expedici uprostřed sezony, ale zaměstnanci to zvládli," řekl Štěpán.

Dřívější ředitel pivovaru Jaroslav Cihlo, který jej vedl na sklonku 90. let, s úsměvem podotkl, že tehdejší lhůty stavebních prací se protáhly na několik let. "Novou varnu jsme stavěli od roku 1986, dokončena byla v roce 1989. Tenkrát nebyl odběratel v roli pána. Musel se podřídit dodávkám," zavzpomínal Cihlo. Podle Pátka zvelebování pivovaru nekončí a zaměří se nejen na výrobu. Společnost se pokusí získat další dotace na opravu novogotického průčelí. "Chceme také vybudovat zákaznické centrum a pivovarnické muzeum. Doufáme, že s pomocí dotací se nám podaří dát potřebné finanční prostředky dohromady," dodal Pátek.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru