Pivovarství

Pardubický pivovar meziročně zvýšil produkci o 17 procent, opravuje proto stáčírnu

Pardubický pivovar meziročně zvýšil produkci o 17 procent, opravuje proto stáčírnu

21.01.2015 12:37:42

Pardubice 21. ledna (ČTK) - Pardubický pivovar loni uvařil téměř 85.000 hektolitrů piva a produkci meziročně zvýšil o 17 procent. Čtvrtinu výroby vyvezl do zahraničí. Dodávky na ruský trh i přes nízkou hodnotu rublu neklesly. ČTK to řekl vedoucí marketingu Roman Marčák. "Pivo do Ruska dodáváme dál. Ale stává se tam luxusní záležitostí. Vyhláškou tam byla snížená cena vodky, je tam citelné vodkové lobby, což se může negativně projevit na dovozu jiných nápojů, ale nepředjímám," řekl Marčák.

Nejvíc zákazníků má Pardubický pivovar na Slovensku. Nově také začal například dodávat do Turecka tmavé pivo Porter. Devatenáctistupňové pivo letos oslaví 125 let od svého vzniku. Nejen kvůli vývozu nyní pivovar opravuje lahvovou stáčírnu. Chce prodloužit trvanlivost piva nejméně o měsíc. "Při exportu se hraje o každý měsíc. Zjednodušeně řečeno se při stáčení piva dostane do lahve méně vzduchu a prodlouží se tím jeho trvanlivost. Celý proces budeme nějaký čas testovat," podotkl Marčák.

Pardubický pivovar loni dokončil s pomocí evropských dotací modernizaci skladovacích ploch a expedice za 30 milionů korun. Společnost tím reagovala mimo jiné na klesající poptávku po sudovém pivu, které tvoří v současnosti 60 procent výroby. "Lidé nechodí tolik do hospod. Obecný úbytek se snažíme vykompenzovat lahvovými pivy na export i dodávkami na domácí trh," řekl Marčák. Nejvíc pivovar prodá světlého ležáku, jedenáctistupňového piva v točené variantě a dvanáctistupňového v lahvi.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru