Otevřená komunikace pro Industry 4.0

Produktové novinky

Otevřená komunikace pro Industry 4.0

23.06.2014 11:42:00

B&R pokračuje v integraci OPC UA architektury do vývojového prostředí B&R Automation Studio. Automation Studio podporuje OPC UA klienty a servery přímo v řídicí jednotce, a tak umožňuje nejen vertikální komunikaci se SCADA, MES a ERP systémy, ale i přímou komunikaci s PLC různých výrobců. Takovou komunikaci lze snadno implementovat v jakékoli aplikaci nezávisle na použitém hardwaru. K tomu lze využít nové funkční bloky pro OPC klienta, které vyhovují standardu PLCopen. Velké balíky dat lze nyní přenášet rychleji s využitím OPC UA subscriptions.

O B&R:
B&R je soukromá společnost se sídlem v Rakousku a sítí poboček po celém světě. V oblasti průmyslové automatizace B&R nabízí nejmodernější technologii s cílem poskytnout zákazníkům prakticky v každém odvětví kompletní řešení pro automatizaci strojů a procesů, řízení pohybu, HMI a integrovanou funkční bezpečnost. B&R neustále definuje trendy v oblasti průmyslové automatizace díky použití komunikačních standardů, jako je POWERLINK a openSAFETY, stejně jako vývojového prostředí Automation Studio.


Efektivnější vývoj
OPC UA je standardem IEC 62541 a nabízí jednoduše použitelné funkce pro výměnu dat nezávisle na výrobci. Vývoj komplexních systémů s požadavky na komunikaci s velkým množstvím přenášených dat je tak pro softwarové vývojáře mnohem jednodušší. Výsledkem je pak především jednodušší implementace flexibilních a modulárních řešení v automatizaci.

www.br-automation.com

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru