Pivovarství

Odin Goedhart novým generálnym riaditeľom HEINEKEN Slovensko

31.03.2014 09:49:00

Bratislava, 31. marec 2014 – Na pozíciu generálneho riaditeľa spoločnosti HEINEKEN na Slovensku bol vymenovaný Odin Goedhart. Do vedenia spoločnosti nastúpi 1. apríla 2014 a na pozícii nahradí Door Plantenga, ktorá sa stane generálnou riaditeľkou pre región západnej Európy. Odin Goedhart je pôvodom z Holandska a na svoju novú pozíciu prichádza z postu generálneho riaditeľa spoločnosti HEINEKEN v Českej republike.

Odin Goedhart prináša do spoločnosti HEINEKEN Slovensko bohaté 18-ročné skúsenosti z rôznych pozícií v rámci spoločnosti HEINEKEN, najmä v oblasti riadenia výroby a korporátneho marketingu. V roku 2001 začal pôsobiť v regióne strednej a východnej Európy, keď sa stal Supply Chain riaditeľom spoločnosti Brau Union v Maďarsku, a v roku 2006 riaditeľom Supply Chain celého stredoeurópskeho regiónu. V roku 2010 sa presunul na britské ostrovy a bol zodpovedný za výrobu piva a cideru vo Veľkej Británii, ako aj za vedenie pivovaru Cork v Írsku.

Na začiatku roka 2014 sa Odin Goedhart vrátil späť do strednej Európy, keď sa stal generálnym riaditeľom spoločnosti HEINEKEN v Českej republike. Po vymenovaní Door Plantenga za generálnu riaditeľku pre región západnej Európy prevezme vedenie spoločnosti HEINEKEN na Slovensku. Jeho úlohou bude posilniť pozíciu spoločnosti ako lídra na slovenskom pivnom trhu.

Odin Goedhart má 44 rokov, je ženatý a má 4 deti.

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru