Nutrend plánuje investovat dalších 150 milionů korun

Konzervárny

Nutrend plánuje investovat dalších 150 milionů korun

21.04.2013 09:29:00

Společnost Nutrend, která patří k předním tuzemským výrobcům potravinových doplňků a sportovní výživy, plánuje investovat dalších 150 milionů korun do rozšíření výrobního závodu na kraji Olomouce. Díky této investici by měla společnost zdvojnásobit produkci. ČTK to řekl generální ředitel firmy Richard Zedník.


"Plánovaná investice 150 milionů korun do nových výrobních hal a skladů, kterou chceme zahájit ještě letos, je rozložena na tři roky," uvedl Zedník, který rozšíření výrobního závodu zdůvodnil rychle rostoucí poptávkou v České republice i na zahraničních trzích. Firma Nutrend nyní v Olomouci zaměstnává 160 pracovníků a po dokončení chystané investice by mohla přijmout dalších 20 lidí.
Společnost v předchozích letech investovala zhruba 270 milionů korun do nových skladových a výrobních hal v Železniční ulici na kraji Olomouce, díky nimž výrazně zvýšila produkci. Letos v květnu v areálu zprovozní novou administrativní budovu s laboratoří, jejíž stavba si vyžádala dalších 100 milionů korun.
Tržby Nutrendu loni zásluhou investic do výroby a vyšší poptávce vzrostly meziročně o 25 procent na 380 milionů korun. "Obrat jsme zvýšili díky naší expanzi na zahraničních trzích i posílení pozice v tuzemsku," uvedl Zedník. Podle něj firma loni zvýšila prodej všech kategorií svých výrobků, které jsou zaměřené na péči o zdraví, vytrvalostní sporty či fitness. Tržby Nutrendu hnal vzhůru i prodej kojenecké vody ze stáčírny Horský pramen v Nové Pláni na Bruntálsku, kterou společnost koupila v roce 2011. 
Většinu potravinových doplňků loni Nutrend prodal v Česku, kde je už několik let partnerem Českého olympijského výboru a spolupracuje se špičkovými tuzemskými sportovci. Export se na celkových tržbách Nutrendu podílel přibližně třetinou. Firma vyváží například do Rakouska, Slovinska, Ruska, Austrálie, Velké Británie, Spojených arabských emirátů či na Slovensko. Nutrend je aktivní v 25 zemích.
Zedník odhadl, že Češi ročně za potravinové doplňky a sportovní výživu utratí několik stovek milionů korun. Tuzemský trh podle něj roste, přičemž v Česku tento sortiment vyrábí pět až šest firem. "Naše přípravky už nepoužívají pouze aktivní sportovci, ale i lidé, kteří vyznávají tzv. nordic walking nebo sednou na kolo a chtějí účinně doplnit energii," řekl.
Výrobní portfolio společnosti, která byla založena v roce 1993 zahrnuje přes 360 výrobků. Jsou mezi nimi například energetické tyčinky, kloubní výživa či nápojové přípravky pro sportovce. Společnost Nutrend potravinové doplňky a sportovní výživu sama vyvíjí a zásobuje jimi lékárny, cyklistické obchody, prodejny se zdravou výživou a fitness centra.

ČTK

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru