Nový sládek Ostravaru touží po své značce

Pivovarství

Nový sládek Ostravaru touží po své značce

19.03.2013 18:25:00

Pivo Ostravar vaří nový slovenský sládek Roman Richter. Je v pořadí 17. sládkem ve stošestnáctileté historii ostravského pivovaru. Věří, že v budoucnu uvaří v Ostravě vlastní značku. Nyní uvádí na trh nový nefiltrovaný ležák. I na jeho přípravě se podílel, ale jen v závěrečné fázi. Richter to dnes řekl ČTK."Každý sládek má své představy o pivu, které chce vyrábět. S nějakou vizí jsem do Ostravaru přišel i já. Věřím, že se mi podaří prosadit pivo podle vlastních představ," řekl jednačtyřicetiletý Richter, který do Ostravy přišel po třináctiletém působení ve slovenském pivovaru Topvar v Topoľčanech.

K pivovarnictví jej přivedl otec. "Jsem druhá generace pracující v pivovarnictví. Odjakživa jsem měl rád chemii. Proto jsem si logicky zvolil univerzitu tohoto zaměření a později se začal věnovat i potravinářství," uvedl. Osobně má rád piva s vlastním charakterem, která jsou zajímavá vůní. Co se týče chuti, má rád piva spíše klasická. "Považuji se ještě za mladého člověka. I proto rád ochutnám různá netradiční piva. Těm doba nyní hodně přeje," řekl.

Richter dnes v Ostravě představil novinku pivovaru Ostravar. Jde o nefiltrovaný ležák nazvaný Nefiltr. "Vynechali jsme jednu část výroby, a to filtraci. V pivu tak zůstává řada jinak odstraněných přírodních látek. Je typicky zakalený, má plné pivní tělo a zakulacenou hořkost," uvedl Richter. To, že jde o nefiltrované pivo, by se nemělo podle pivovarníků projevit na jeho trvanlivosti.

Ostravar patří mezi deset největších tuzemských pivovarů. Je součástí společnosti Pivovary Staropramen, ve svém portfoliu má například značky Ostravar Premium, Ostravar Originál či pivní speciál Velvet. Mluvčí Ostravaru Pavel Barvík řekl, že pivovar dosud uvařil víc než sedm miliard půllitrů piva. Většina jeho produkce se vypije na Ostravsku, Karvinsku, Opavsku a Novojičínsku.

ČTK

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru