Nový 3D senzor DS1000 i pro potravinářský a nápojový průmysl

Produktové novinky

Nový 3D senzor DS1000 i pro potravinářský a nápojový průmysl

18.06.2013 14:21:00

Cognex nyní nabízí nový 3D laserový profilovací systém DS1000 využitelný v potravinářském a nápojovém průmyslu. Je kalibrován na reálné měřicí jednotky pro inspekce, jejichž provádění je příliš náročné pro tradiční 2D systémy počítačového vidění. Nový 3D senzor DS1000:
• Čte vyražené nebo vyvýšené znaky, například na automobilových pláštích
• Ověřuje přítomnost nízkokontrastních položek v krabicích nebo baleních
• Identifikuje povrchové vady a štěpiny s nízkým nebo žádným kontrastem
• Měří výšku a naklonění součástí pro určení nesouososti
• Počítá objemy a rozměry pro porcování potravin.

O společnosti Cognex
Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh systémy počítačového vidění a průmyslové systémy snímání ID kódů neboli zařízení, která dokážou „vidět“. Společnost Cognex je světovým lídrem v oblasti počítačového vidění a průmyslového snímání ID kódů. Její systémy počítačového vidění a snímání ID kódů se využívají po celém světě, a to v celé řadě inspekčních, identifikačních a naváděcích aplikací v rámci výrobního a distribučního procesu. Klíčovými trhy jsou automobilový průmysl, výroba potravin a nápojů, farmaceutický průmysl, logistika a výrobci OEM. Společnost Cognex má sídlo ve státě Massachusetts (USA) a regionální zastoupení a distributory po celé Severní Americe, Evropě, Asii či v Latinské Americe. Také ve východní Evropě rozšiřuje společnost Cognex svou lokální přítomnost a nyní nabízí technickou podporu a školení v učebnách svých zastoupení v polské Vratislavi (Wrocłav) a maďarské Budapešti. Další podrobnosti naleznete na webové stránce společnosti Cognex na adrese www.cognex.com.


Kontakt na prodejce:
Pavel Sejček, Sales Engineer Czech Republic, info.cz@cognex.com
Jan Kučera, Sales Engineer Slovakia, info.sk@cognex.com


„3D senzor DS1000 je z výroby kalibrovaný pro poskytování reálných měřicích jednotek s přesností na mikrometry, díky čemuž je jednodušší porozumět 3D aplikacím a zavádět je,“ říká Joerg Kuechen, manažer obchodní jednotky softwaru společnosti Cognex pro počítačové vidění. „Na rozdíl od jiných laserových profilovacích senzorů je systém DS1000 integrován se softwarem VisionPro®, nejrobustnějším nástrojem pro 3D počítačové vidění v odvětví,” dodává Kuechen. Se softwarem VisionPro mohou uživatelé přidávat také kamery GigE pro úkony 2D inspekce.“
DS1000 je integrovaným systémem – speciální vysokorychlostní senzor společnosti Cognex a laser jsou uzavřeny v průmyslovém pouzdře s krytím IP65. Senzor DS1000 je k dispozici již nyní. Další informace naleznete na adrese www.cognex.com/DS1000.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru