Nestlé v Německu zruší 380 pracovních míst, výrobu přesune jinam

Výroba potravin

Nestlé v Německu zruší 380 pracovních míst, výrobu přesune jinam

17.12.2018 13:32:00

Curych 17. prosince (ČTK) - Švýcarský potravinářský koncern Nestlé zruší v Německu zhruba 380 pracovních míst, dvě továrny zavře a v dalších dvou pobočkách sníží stavy. Firma, která celosvětově zaměstnává více než 330.000 lidí, to uvedla ve svém dnešním sdělení. Reaguje na nižší poptávku a výrobu se chystá přesunout jinam. Již dříve se dohodla s odbory na kompenzacích pro propouštěné zaměstnance.

O uzavření továrny v Ludwigsburgu poblíž Stuttgartu, kde pro ni pracuje asi stovka lidí a kde vyrábí obilnou náhražku kávy Caro a pražené cereálie, společnost informovala již v červnu. Dnes dodala, že k ní přibude ještě laboratoř v bavorském Weidingu, ve které propustí 85 lidí. Dalších 106 pozic zruší ve výrobně dětské výživy v Biessenhofenu rovněž v Bavorsku a ještě se rozloučí s 95 zaměstnanci továrny na výrobu Maggi v Lüdinghausenu v Severním Porýní-Vestfálsku.

Nestlé je největším producentem balených potravin na světě. Vyrábí například kávu Nescafé a Nespresso, čokoládové tyčinky Kit Kat, cereálie Nesquik, kořenicí směsi Maggi nebo potravu pro domácí mazlíčky Purin - Pro Plan a Friskies. V Česku do skupiny patří továrny Zora Olomouc a Sfinx Holešov se značkami Orion, Studentská pečeť, Margot, Kofila, Bon Pari, Jojo a Lentilky.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru