Na Salimě se bude letos prezentovat 36 zemí, mediálním partnerem je i Automatizace v potravinářství

Aktuality

Na Salimě se bude letos prezentovat 36 zemí, mediálním partnerem je i Automatizace v potravinářství

09.02.2016 14:57:32

Praha 9. února (ČTK, redakce) - Na mezinárodních potravinářských veletrzích Salima se letos bude prezentovat 36 zemí, proti minulému ročníku o dvě více. Nové jsou Kambodža a Bulharsko. Celkově by mělo vystavovat 794 firem, přibližně stejně jako před dvěma lety. Jubilejní 30. ročník akce se uskuteční od středy 17. února do soboty 20. února na brněnském výstavišti. Uvedli to dnes na tiskové konferenci organizátoři. K lavním mediálním partnerům veletrhu se opět zařadil časopis Automatizace v potravinářství.

Podle organizátorů je letos mimořádně velké zastoupení zahraničních firem, které budou tvořit více než 41 procent vystavovatelů. Nejvíce by mělo být společností z Itálie, Polska, Slovenska a Maďarska. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) doplnil, že ministerstvo bude na akci prezentovat novinky ohledně vinařského zákona či v označování potravin. Potravinářská komora chce představit cechovní normy kvality potravin.

Novinkou bude festival minipivovarů. Představit by se mělo přes 35 minipivovarů s více než stovkou druhů piv. Cena základního vstupného pro odbornou veřejnost na jeden den je 500 korun. Odpolední vstupné po 13:00 hodině pro veřejnost je 80 korun, stejně stojí vstup na poslední sobotní den. Za návštěvu pivního festivalu se platí vstupné zvlášť. Organizátoři očekávají stejné, či větší množství návštěvníků než předloni. Na poslední ročník zavítalo 28.000 lidí. I letos Salimu tradičně doplní veletrh mlynářství, pekařství a cukrářství MBK a veletrh zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování Inteco. Doplní je přehlídky obalů a tiskových technologií Embaxprint.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru