Na potravinářský veletrh Salima se přihlásilo kolem 800 firem, chybět nebude ani naše redakce

Aktuality

Na potravinářský veletrh Salima se přihlásilo kolem 800 firem, chybět nebude ani naše redakce

31.01.2018 10:48:00

Brno 31. ledna (ČTK) - Na potravinářský veletrh Salima, který začne v Brně 27. února, se zatím přihlásilo 800 firem. Znamená to mírný nárůst oproti minulému ročníku, který se na brněnském výstavišti uskutečnil před dvěma lety. Novinářům to dnes řekl Michal Svoboda z Veletrhů Brno.

Rozsáhlou a svým pojetím unikátní expozici zde bude mít i redakce časopisu Automatizace v potravinářství v hale V.83. Cílem je předvést na jednom místě nejdůležitější technologie, které jsou podstatné pro chod moderního podniku. Na expozici bude možné potkat experty předních dodavatelů automatizace, seznámit se s jejich nabídkou a udělat si ucelenou představu o tom, jak by měla vypadat výroba v provozu. Své technologie tam předvedou společnosti Almig, Alvey Manex, B+R automatizace, Kropf Solutions, Murrelektronik, Rittal a SMC.

Novinkou Salimy je veletrh potravinářských technologií SALIMA Technology a Festival chutí. Technologie Veletrhy Brno odklánějí od tradiční Salimy zaměřené na prezentaci potravin. "Cílem je zejména zefektivnit propagaci obou veletrhů a přivést každému z vystavovatelů ty správné klienty," uvedl ředitel projektu Radim Tichý.

Pavilon A výstaviště bude tradičně patřit dodavatelům masa, potravinářských přísad, čajů, kávy, alkoholických i nealkoholických nápojů a cukrovinek. "Představí se vystavovatelé z Německa, Maďarska, Polska, Itálie, Řecka a Slovenska. Velkou expozici bude mít i Indonésie," uvedl Tichý.

Akci doplní Festival chutí, který se uskuteční od 1. do 3. března v pavilonu C. Osloví zejména milovníky dobrého jídla a pití. Jeho hlavní částí bude festival minipivovarů. K ochutnání bude kolem 300 vzorků od 50 producentů.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru