Na potravinářské Salimě se představí 39 zemí, nově Indonésie

Výroba potravin

Na potravinářské Salimě se představí 39 zemí, nově Indonésie

17.02.2018 14:13:00

Praha 16. února (ČTK, redakce) - Na čtyřdenním brněnském potravinářském veletrhu Salima, který se letos bude konat mezi 27. únorem a 2. březnem, bude letos zastoupeno 39 zemí. Nově tak přijedou vystavovatelé z Běloruska, Estonska, ale i z Indonésie, kteří budou mít plochu 60 metrů čtverečních. Hosté festivalu se můžou mimo jiné těšit na pivo z 50 českých a moravských minipivovarů. Na tiskové konferencito sdělili organizátoři akce. Pro veřejnost se zvýší základní vstupné o 20 korun na 100 korun na den. V roce 2014 stálo vstupné 50 korun.

Rozsáhlou a svým pojetím unikátní expozici zde bude mít i redakce časopisu Automatizace v potravinářství v hale V na stánku 83. Cílem je předvést na jednom místě nejdůležitější technologie, které jsou podstatné pro chod moderního podniku. Na expozici bude možné potkat experty předních dodavatelů automatizace, seznámit se s jejich nabídkou a udělat si ucelenou představu o tom, jak by měla vypadat výroba v provozu. Své technologie tam předvedou společnosti Almig, Alvey Manex, B+R automatizace, Kropf Solutions, Murrelektronik, Rittal a SMC.

Akce se na brněnském výstavišti koná jednou za dva roky, letos na ni bude prezentovat 802 firem, což je mírné navýšení. Naposledy na ní zavítalo kolem 30.000 návštěvníků. Organizátoři uvedli, že je akce důležitá i kvůli setkávání nákupčích obchodních řetězců s dodavateli potravin. Poměr výrobců technologií proti producentům potravin bude zhruba sedm ku třem.

Výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR Jaromír Dřízal uvedl, že se zájemci budou moci podívat i na soutěž mezi mladými nadějemi pekařského oboru do 21 let. Ve čtyřech disciplínách - výroba pšenično-žitného chleba, ručně tvarovaného pečiva, pletené vánočky a velkého chodského dožínkového koláče. "Hodnotit budeme vzhled, objem, hmotnost i vůni výrobku. Ale sledujeme též pořádek na pracovišti, ústrojovou kázeň a dodržování hygienických předpisů," sdělil ředitel. Následně si budou moci ve čtvrtek a v pátek zkusit péct i návštěvníci akce, zejména pak žáci základních škol. Akci doplní Festival chutí, jenž osloví zejména milovníky dobrého jídla a pití. Jeho hlavní částí bude festival minipivovarů. K ochutnání bude kolem 300 vzorků od 50 producentů.

Vstupné na veletrh se letos zvýší, při porovnání s akcemi v západní Evropě je ale stále podle organizátorů mírné. "Cena je adekvátní tomu, jak je ten veletrh nabitý informacemi a co se všechno dá vidět," řekl ředitel marketingu a komunikace Veletrhů Brno Jiří Smetana. Podle organizátorů je třeba zaplatit náklady za používání záchodů nebo za svoz odpadu po návštěvnících.

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru