mvBlueGEMINI – intuitivní smart kamera pro kontrolu kvality, čtení kódů a OCR/OCV

Produktové novinky

mvBlueGEMINI – intuitivní smart kamera pro kontrolu kvality, čtení kódů a OCR/OCV

19.08.2016 13:49:00

Německá společnost MATRIX VISION, jež se zabývá vývojem produktů pro strojové vidění, představila inteligentní kameru mvBlueGEMINI. Byla navržena tak, aby využila propojení hardwaru spolu s intuitivním a flexibilním softwarem. Výsledkem je smart kamera, která je snadno konfigurovatelná pro běžné aplikace jako je např. čtení kódů a to hlavně pro ty uživatele, kteří teprve začínají se systémy strojového vidění. Pro náročnější aplikace kamera poskytuje flexibilní a výkonný software, který díky stabilnímu výkonu využijí zejména zkušenější zákazníci.

Smart kamera mvBlueGEMINI běží na dual core ARM Cortex-A9 procesoru, který zpracovává snímky ve vysokém rozlišení, jež generuje snímač s 1.3 megapixelovým čipem. Formát 1280 x 1024 nabízí 4krát více pixelů než většina dostupných smart kamer. Spolu s adapterem objektivu C-Mount kamera umožňuje upravit a optimalizovat nastavení na požadovaný prostor, zorné pole a vysoké rozlišení pro každou aplikaci. Společnost MATRIX VISION nezařadila integrální LED osvětlení z důvodu značné univerzálnosti kamery. Namísto toho je použito jedno ze 6 programovatelných I/O jako FLASH signálu pro synchronizaci jakéhokoliv z kruhových, sloupcových a plošných světel, která jsou nabízena jako příslušenství.

Softwarový balík mvIMPACT-CS je již předinstalován a běží přímo na kameře. Nabízí rozhraní pro nastavení a monitoring přímo z webového rozhraní. To znamená, že žádná instalace software není potřeba a přístup do kamery je zajištěn prostřednictvím ethernetového připojení z prohlížeče a to z libovolného zařízení. Kamera je kompatibilní s PC, notebookem nebo smart telefonem. Nástroje strojového vidění používané v rámci mvIMPACT-CS jsou postaveny na algoritmu softwaru HALCON, ale upraveny jako jednoduché úkony jako je „najít objekt“, „čtení kódů” nebo „čtení textu”. Mnohé z těchto parametrů jsou v algoritmech již přednastaveny tak, aby je uživatel mohl jednoduše volit, upravovat a definovat.

Kamera mvBlueGEMINI je vybavena kovovým krytím IP67 s průmyslovými konektory pro napájení, I/O a pro Ethernet, příkon nepřesahuje 5 wattů. S montážní miotvory se závitem a volitelnou montážní deskou lze kameru začlenit do stávající infrastruktury.

www.matrix-vision.com

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru