Mlékárny

Mlékárně Olešnice loni vzrostly tržby o 13 pct na 567 milionů Kč

31.12.2013 13:23:14

Olešnice (Blanensko) 31. prosince (ČTK) - Výrobci mléčných produktů Mlékárně Olešnice RMD z Blanenska loni stouply tržby o 13 procent na 567 milionů korun. Po předloňském poklesu zisku se jej firmě podařilo zvýšit více než čtyřnásobně na 39,2 milionu korun, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin.

Společnost mimo jiné zúročila uvedení nových výrobků na trh v roce 2011, jimiž byly nové sýry a tvarohy. K vyššímu zisku i k výrazně vyššímu provoznímu zisku přispěl také pokles cen syrového mléka, který byl v roce 2011 naopak příčinou poklesu zisku. Tehdy se totiž nedařilo vyšší cenu mléka promítnout do finální ceny výrobků. Mlékárně se daří držet podíl na domácím trhu, dodává výrobky jak do řetězců, tak maloprodejcům. Úspěch má i na zahraničním trhu, 43 milionů korun tržeb získala na trhu států Evropské unie. Nejvýraznějším exportním artiklem je však sýr Akawi, který míří do arabských zemí.

Firma vznikla v roce 1994, navazuje na tradici z roku 1937. Loni zaměstnávala 120 pracovníků, což je o pět méně než v roce předchozím. Majoritním vlastníkem je pražská společnost Interlacto, do jejíž skupiny patří také mlékárny Moravia Lacto z Jihlavy a Bohemilk z Opočna. Skupina je třetím největším zpracovatelem mléka v Česku.

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru