Produktové novinky

Měniče frekvence ACS380 a ACS880_M04 pro strojní aplikace

16.02.2016 16:49:00

Měniče frekvence ACS380 a ACS880_M04 pro strojní aplikace pomohou výrobcům strojů zlepšit výkon strojů a zákazníkům přinášet vyšší přidanou hodnotu při současném snižování nákladů na vestavbu a údržbu. Oba představují nejnovější přírůstek do portfolia plně kompatibilních frekvenčních měničů ABB, jež nyní nabízejí dlouhodobá řešení a podporu jak pro uživatele, tak i procesy, byznys a životní prostředí.

Jako odpověď na stávající trendy digitalizace a automatizace výroby, přichází ABB frekvenční měniče s možností komunikace pomocí Bluetooth. Vedle standardních komunikačních protokolů používaných v průmyslu pro komunikaci s frekvenčním měničem jako Profibus, Ethernet, DeviceNet, CANopen a další, přichází ABB s možností bezdrátové komunikace využívající certifikovanou technologii Bluetooth.

Asistenční ovládací panel frekvenčního měniče je vybaven přijímačem i vysílačem, který pracuje ve standardním pásmu 2,4 GHz, typickým pro Bluetooth. Pro ovládání frekvenčního měniče z mobilního telefonu typu „smartphone“ si stačí pouze stáhnout aplikaci Drivetune, která je zdarma dostupná pro OS Android na Google Play či pro iOS na AppStore.

Pomocí aplikace Drivetune se lze snadno spojit s frekvenčním měničem a zadat například potřebná data pro uvedení měniče do provozu, číst a řešit chyby či poruchy chodu, provádět základní parametrizaci a další. Zároveň asistenční ovládací panel a aplikace Drivetune splňují požadavky na kyber bezpečnost (Cyber Security).

http://www.abb.cz/

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru