Výroba potravin

McePharma chystá ve Fulneku výrobní centrum za 200 milionů korun

07.06.2020 08:05:22

Bílovec (Novojičínsko) 7. června (ČTK) - Společnost mcePharma z Bílovce na Novojičínsku, která vyvíjí a vyrábí doplňky stravy, chystá ve fulnecké části Stachovice stavbu výrobního, vývojového a logistického centra za zhruba 200 milionů korun. Vytvoří tam minimálně 120 pracovních míst. ČTK to řekla výkonná ředitelka společnosti mcePharma Andrea Doležalová.

Půjde podle ní o moderní komplex zaměřený na potravinářskou a farmaceutickou výrobu a financovaný bude výhradně z českých zdrojů. Součástí budou vývojové a analytické laboratoře. "V rámci potravinářského provozu, kde se budou vyrábět doplňky stravy, bychom chtěli mít i část, která bude schválena Státním zdravotním ústavem a bude tam moci probíhat malá farmaceutická výroba," řekla Doležalová. V areálu bude také velké skladovací centrum, které bude sloužit i jako centrální sklad farmaceutických látek pro evropský trh pro zahraničního smluvního partnera mcePharmy.

"Celková rozloha je 12.000 metrů čtverečních. Předpokládáme, že základní kámen bude položen někdy na podzim tohoto roku a někdy na přelomu jara a léta budeme areál ve Stachovicích otvírat," řekla ředitelka.

V současnosti má firma 15 zaměstnanců a vyrábí na jednu směnu. S otevřením nového centra počítá s podstatným zvýšením produkce. "V našem stávajícím objektu jsme připraveni během tohoto roku mít dvojsměnný provoz. V novém výrobním závodě počítáme s tím, že bychom měli až třísměnný provoz. Kapacita závodu ve Stachovicích bude 120 až 150 zaměstnanců," řekla Doležalová.

Už nyní mcePharma pracuje na strategii náboru zaměstnanců. "Kapacita závodu bude opravdu velká a my se musíme dlouhodobě připravovat na to, abychom tam ty kvalitní zaměstnance dostali," řekla ředitelka. Firma bude potřebovat zaměstnance z různých profesí, kromě operátorů výroby i skladníky, ale také střední a vrcholový management.

"Už nyní aktivně hledáme nové zaměstnance do obchodního úseku. Hledáme vedoucí vývojového týmu, hledáme schopné kolegy do oblasti nákupu, do oblasti kvality, tak abychom postupně tým mohli rozšiřovat a připravit se na to, že množství práce bude nesrovnatelně větší než teď," řekla Doležalová.

S propuknutím pandemie nového typu koronaviru podle ní přišly úvahy, zda projekt nepozastavit. "Rozhodli jsme se, že v projektu budeme pokračovat i přes všechny nejisté vize, které teď ekonomickým světem vládnou. Určitě nějaká krize hlubšího rozměru přijde, nicméně doufáme, že v našem oboru farmaceutickém a doplňků stravy to nebude nějak drastické," řekla.

McePharma je česká společnost, která vyvíjí a vyrábí doplňky stravy, specializuje se na tablety rozpustné v ústech nebo práškové formy v samostatných sáčcích. Produkuje také doplňková krmiva pro psy a kočky. Doležalová řekla, že mcePharma se zaměřuje na inovativní řešení a spolupracuje s univerzitami a vědeckými ústavy. Inovativnost spočívá například ve výrazně vyšší vstřebatelnosti, než mají běžné produkty na trhu.

Firma 98 procent své produkce vyváží, hlavně do Evropské unie, ale také do Saúdské Arábie a do Spojených arabských emirátů. Část produkce vyváží pod vlastní značkou, část vyrábí pro soukromé firmy. Zabývá se také zakázkovým vývojem. McePharma loni vytvořila tržby 18,5 milionu korun, meziročně vyšší více než o 50 procent.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru