Výroba potravin

Mars Wrigley Confectionery kvůli koronaviru omezila výrobu

20.03.2020 12:22:00

Poříčí nad Sázavou (Benešovsko) 20. března (ČTK) - Společnost Mars Wrigley Confectionery ve čtvrtek omezila výrobu na jedné lince v továrně na cukrovinky v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku. Důvodem je potvrzené onemocnění koronavirem u jednoho ze zaměstnanců ve výrobě. Lidé, kteří s ním přišli na pracovišti do kontaktu, nastoupili do domácí karantény, všichni byli bez příznaků onemocnění. Opatření se dotklo 25 z celkového počtu 400 pracovníků, informovala dnes firma ČTK.

Zaměstnanec onemocněl při pobytu na dovolené. Společnost uvedla, že je v úzkém kontaktu s krajskou hygienickou stanicí, orgány státní správy i s vedením města. Rozsah opatření firma podle svého vyjádření konzultovala s hygieniky a provedla je v souladu s jejich instrukcemi.

"Od vypuknutí epidemie jsme se s globálním vedením naší společnosti vedle okamžitého posílení hygienických opatření připravovali i na různé scénáře. Proto jsme se rozhodli rozšířit okruh osob v karanténě na celou příslušnou směnu a dočasně i zastavit výrobu na relevantní lince. S ohledem na automatický provoz linky nemohlo dojít a nedošlo ke kontaminaci výrobků," uvedl generální ředitel továrny Michal Říha.

Nakažený zaměstnanec byl na dovolené v Rakousku. Do práce se vrátil v době, kdy se hlídaly jen příjezdy z Itálie, a šel na dvě večerní směny. Po zavření škol zůstal doma s dětmi. Naposledy byl v práci 10. března, o jeho zhoršeném zdravotním stavu se firma dozvěděla o týden později.

Společnost uvedla, že v souvislosti s koronavirovou nákazou posílila hygienická opatření a čisticí procedury, sleduje zdravotní stav i pohyb lidí ve firmě. Na Benešovsku je podle hygieniků 13 potvrzených případů koronaviru, v celých středních Čechách 75.

Mars Wrigley Confectionery je lídrem ve výrobě cukrovinek, výrobky vyváží do 60 zemí. Patří do skupiny Mars Incorporated, která po celém světě zaměstnává přes 100.000 lidí. Poříčská továrna je, co se týče výroby ovocných bonbonů, druhou největší v rámci koncernu a zároveň má ve svém areálu i vývojové centrum.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru