Kofole stoupl obrat o 4,3 procenta na 6,157 miliardy korun

Nealkoholické nápoje

Kofole stoupl obrat o 4,3 procenta na 6,157 miliardy korun

19.03.2013 18:31:00

Nápojářské skupině Kofola se v loňském roce zvýšil obrat o 4,3 procenta na 6,157 miliardy korun. Provozní zisk (EBIT) stoupl o 8,5 procenta na 337,6 milionu korun, ukazatel EBITDA stoupl také o 8,5 procenta na 782,3 milionu. Kofola to oznámila ČTK.Mluvčí skupiny Jaroslava Musilová uvedla, že hospodaření Kofoly v posledních letech ovlivňují stále stejné faktory - zvyšující se cena pohonných hmot, polotovarů pro výrobu PET lahví, cukru, isoglukózy a ovocných koncentrátů, ale i velmi tvrdý konkurenční trh. Kofola očekává, že tyto nepříznivé vlivy budou trh s nápoji ovlivňovat i letos.

Generální ředitel Kofoly Jannis Samaras uvedl, že je pro skupinu každý rok tvrdší než ten předcházející. "My jsme se rozhodli, že namísto cenových válek půjdeme cestou kvalitních, zdravějších nápojů a hospodářské výsledky nám ukazují, že naši zákazníci to dokáží ocenit. Jsme také rozhodnuti nadále podporovat lokální dodavatele surovin, abychom podpořili místní ekonomiku," uvedl Samaras.

Obchodní ředitel Kofoly pro Česko a Slovensko Marian Šefčovič uvedl, že jedním z úkolů, které skupinu letos čekají, je naučit Čechy a Slováky pít šťávy z čerstvého ovoce a zeleniny. "Proto jsme v minulých dnech přišli s lahvičkami UGO s čerstvou šťávou, které ošetřujeme jen tzv. paskalizací. Ta uchová ve šťávě živiny a zachovává přirozenou barvu i chuť čerstvého ovoce a zeleniny," dodal Šefčovič.

Skupina Kofola zaměstnává přes 2000 lidí, v Česku jich je kolem 700. Zaměstnanci pracují v sedmi výrobních závodech, z nichž dva jsou v České republice, jeden na Slovensku, tři v Polsku a jeden v Rusku. Mezi její nejvýznamnější značky patří Kofola, Rajec, Vinea, Hoop Cola, Jupí, Jupík nebo Paola. Letos v únoru se Kofola stala výhradním distributorem značek Evian a Badoit.

ČTK

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru