Pivovarství

Jihomoravské pivovary uvedou na trh do konce roku několik novinek

21.09.2013 11:49:13

Jihomoravské pivovary uvedou na trh do konce roku několik novinek. Starobrno ze skupiny Heineken začne v sobotu vařit medový ležák, v prodeji bude od listopadu. Novinku představí i břeclavský pivovar. Ve Vyškově uvaří do konce roku dva speciály. Vyplývá to z ankety ČTK mezi pivovary. Pivovary stále častěji připravují novinky na listopad, který se snoubí se svatomartinskými slavnostmi. Na jižní Moravě mají čím dál větší popularitu, i když jsou spojené zejména s vínem.

Starobrno v listopadu představí pivo Medák. K dostání bude v restauracích a hospodách po celé republice. Celkově jej v pivovaru uvaří více než dva tisíce hektolitrů. "Dlouho jsme vymýšleli a zkoušeli receptury pro nové pivo, které by mělo šanci navázat na úspěch naší velikonoční Zelené třináctky," uvedl vrchní sládek pivovaru Milan Schramm. Medák

Vyškovský pivovar chce letos ještě dvakrát navázat na svou sadu speciálů. Na Vánoce představí další várku čtyřikrát chmeleného speciálu typu India Pale Ale. "Na listopad chystáme ještě jeden speciál, který si zatím držíme v tajnosti," uvedl vedoucí obchodu pivovaru Roman Holoubek. Novinkou bude i svatováclavský speciál, který představí Zámecký pivovar v Břeclavi. Ten teprve letos zahájil výrobu.

ČTK

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru