ISE20 - nový tříobrazovkový vysoce přesný digitální tlakový snímač

10.01.2017 11:05:00

SMC vytvořil nový snímač tlaku s rychlejší odezvou. Tříobrazovkový vysoce přesný digitální tlakový snímač, který zobrazuje souběžně aktuální hodnotu tlaku a přednastavenou hodnotu tlaku pro spínání, lze zobrazit také maximální a minimální hodnoty dosaženého tlaku.  ISE20 je využitelný pro mnoho aplikací zahrnujících měření tlaku a monitorování u všech strojů využívajících stlačený vzduch. Výhodou pro operátora je tříobrazovkový display, díky kterému může současně kontrolovat aktuální hodnotu tlaku, ale také přednastavenou hodnotu pro spínání, případně tuto hodnotu upravit.

Další časové úspory lze dosáhnout díky jednoduchému tříkrokovému nastavení požadované spínací hodnoty tlaku. Další výhodou je zachování maximální a minimální hodnoty tlaku v paměti i v případě výpadku elektrické energie. Mluvčí společnosti SMC řekl: „Jsme hrdí na nové snímače tlaku, které jsme vyvinuli s ohledem na operátory, takže funkčnost, snadnost použití a přesnost informací bylo přesně to, na co jsme mysleli při vývoji nové řady snímačů. Nejen že je rentabilní, ale je také energeticky úsporný.“

Snímače jsou vysoce přizpůsobivé pro různé požadavky. ISE20 má nově minimální čas prodlevy 1.5 ms nebo menší. Čas prodlevy se dá nově nastavit na 5000 ms, čímž se doplnily stávající nastavitelné časy prodlevy běžné u produktů SMC - 20 ms, 100 ms, 500 ms, 1000 ms, 2000 ms. Snímač lze jednoduše zapojit do řídicího systému, jeho součástí je jeden výstupní kontakt je variantě PNP nebo NPN, hodnota spínání je jednoduše nastavitelná za pomocí tří kroků. I přesto, že má ISE 20 lehký a kompaktní design, tak je vysoce odolný, a to díky křížovému tvaru filtru, který snižuje riziko poškození, při vniknutí nežádoucích částic z okruhu stlačeného vzduchu, což zvyšuje životnost produktu.

www.smc.cz

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru