Pivovarství

Investice do nového pivovaru v Oslavanech se odsouvá

28.05.2013 12:46:00

Pivo z nového minipivovaru v Oslavanech na Brněnsku ochutnají lidé místo léta až na podzim. Společnosti Městský zámecký pivovar Oslavany, kterou založilo město, se nedaří koupit technologie za přijatelnou cenu. Zrušilo proto výběrové řízení a chce nakupovat technologie po částech v podlimitním řízení. ČTK to dnes řekl jednatel firmy Zdeněk Vévoda. Některé práce, například montáže, si chce městská firma dělat sama.


Podle Vévody Oslavany počítaly s nákupem technologií za zhruba 3,5 milionu korun. Dvě nabídky firem, které do tendru přišly, ale měly zhruba dvojnásobnou hodnotu. "Ta cena byla neufinancovatelná," uvedl Vévoda. Město proto muselo projekt posunout. Pivo by se mělo vařit až v srpnu, na trhu bude patrně od září.
Projekt je ojedinělý tím, že do něj investuje město. Na oslavanském zámku se v minulosti pivo vařilo. Soukromníci jeho výrobu obnovili v roce 2004. Loni se ale poslední z nich odstěhoval i s pivovarem do Bratčic u Rajhradu.
Oslavanský pivovar bude ve stejném místě, kde se v minulosti pivo vařilo. Tradice vaření piva tam sahá do roku 1623. Výroba piva se vrací do míst, kde dříve fungovala, i jinde v kraji. V únoru otevřela Destila nový pivovar ve Slavkově u Brna, na místě v minulosti vařili Kounicové. Nový pivovar na starém místě stojí v Břeclavi.

ČTK

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru