Hamé by mohlo dodávat své výrobky do Číny ještě v letošním roce

Výroba potravin

Hamé by mohlo dodávat své výrobky do Číny ještě v letošním roce

09.05.2013 14:54:00

Potravinářská společnost Hamé by mohla začít dodávat do Číny už letos. Manažer firmy Hynek Vincenc ČTK řekl, že podmínou je, aby se podařilo rychle vyřešit všechny administrativní požadavky pro vývoz. Vincenc Hamé zastupoval na nedávném velkém mezinárodním veletrhu SIAL v Šanghaji.
"Na veletrhu se nám potvrdilo, že o výrobky Hamé mají Číňané velký zájem. Naše zdejší prezentace nám pomohla otevřít dveře pro budoucí export na tento gigantický trh," uvedl Vincenc. Pozornost obchodníků podle něj budily zejména kojenecké výživy, ale i prémiové masové výrobky. "Jen během prvních dvou dnů navštívili naši expozici zástupci zhruba stovky firem. A velmi nadějně se jevilo jednání hned s několika potenciálními čínskými obchodními partnery," dodal.
Hamé zatím své zboží do Číny nevyváží. Tamní trh ale společnost považuje za mimořádně perspektivní. Podle komerčního ředitele Bohumila Vráblíka totiž středoevropský prostor začíná být pro Hamé "těsný", proto obrací pozornost i jinam. Vráblík míní, že by se v Číně mohly uplatnit například právě kojenecké výživy Hamé, neboť se tam zvětšuje třída movitějších lidí, kteří chtějí svým dětem dopřát kvalitní stravu. Hamé nyní vyváží zhruba do 40 zemí světa.
Společnosti loni meziročně vzrostly tržby o 10,5 procenta na 5,8 miliardy korun. Zatímco v Česku klesly o pět procent, v zahraničí o desítky procent rostly. Rumunská pobočka Hamé měla loni vyšší tržby o 43 procent, na Ukrajině se zvýšily o 39 procent a v Rusku o 22 procent. Takřka 40 procent veškerého prodaného zboží představovaly masné výrobky. Loni skupina zaměstnávala v průměru 2379 lidí. Hamé vlastní islandská společnost Nordic Partners.

ČTK

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru