Gates a Branson podpořili firmu produkující maso z buněk

Masný průmysl

Gates a Branson podpořili firmu produkující maso z buněk

24.08.2017 16:43:19

New York 24. srpna (ČTK) - Zakladatel Microsoftu Bill Gates, britský miliardář Richard Branson, jedna z největších zemědělských společností na světě Cargill a další podnikatelé se rozhodli investovat 17 milionů USD (375,7 milionu Kč) do firmy Memphis Meats, která vyrábí maso z živočišných buněk. Tato technologie snižuje závislost produkce masa na krmivu, půdě a vodě, uvedla agentura Bloomberg.

Memphis Meats produkuje hovězí, kuřecí a kachní maso přímo ze zvířecích buněk. Není tak potřeba zvířata a drůbež chovat a porážet. Včetně nejnovější částky se společnosti, která je označována za tzv. startup, neboli začínající firmu, která se snaží o inovaci v běžné činnosti, podařilo získat od investorů 22 milionů USD. "Jsem nadšený, že jsem investoval do Memphis Meats," napsal Branson v e-mailu zaslaném agentuře Bloomberg. "Věřím, že za 30 let už nebudeme muset zabíjet žádná zvířata a že všechno maso bude čisté nebo rostlinné, chutnat bude stejně a bude také zdravější pro každého."

Spotřebitelé, zvláště narození po roce 2000, stále častěji obracejí svoji pozornost na biopotraviny a potraviny považované za udržitelné, a také se zaměřují na to, jak je pečováno o zvířata. Velké zemědělské a potravinářské firmy se tak snaží zareagovat na tyto změny investicemi do alternativ k tradičnímu masu.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru