Výroba potravin

Firma Qanto připravuje nový skladový areál ve Svitavách

20.07.2018 15:24:09

Svitavy 20. července (ČTK) - Společnost Qanto, která provozuje velkoobchodní a maloobchodní prodejny potravin, chystá ve Svitavách výstavbu velkého logistického centra, kam se přemístí z dosavadního areálu ve městě. Bude stát na místě bývalé pily na kraji Svitav směrem na Litomyšl, zjistila ČTK z oznámení záměru pro posouzení jeho vlivu na životní prostředí (EIA). Některé obce na trase mají obavy z dopravní zátěže, kterou logistické centrum přinese.

Společnost Qanto chce postavit rozsáhlou nepodsklepenou halu s plochou téměř jeden hektar. Její součástí má být třípodlažní vestavba s administrativním, sociálním a technickým zázemím. Kromě toho vznikne několik menších doplňkových objektů, například pro zpracování obalů, a parkovací a manipulační plochy. Celková plocha areálu přesahuje šest hektarů.

Po silnici II/366 směrem na Litomyšl by mělo denně projet navíc 26 osobních a 11 nákladních aut, a to v obou směrech. Starostové obcí ležících na trase z toho mají trochu obavy, už nyní si tudy mnoho aut zkracuje cestu ze státní komunikace I/35. Hejtmanství proto slíbilo, že na průjezdech přes tři vesnice vybuduje vjezdové ostrůvky pro zvýšení bezpečnosti a upraví přechody pro chodce a osvětlení.

Podle starosty Svitav Davida Šimka (Sdružení pro město Svitavy) by situace neměla být nijak kritická. "Dopravně se toho moc nezmění, firma tudy rozvážela zboží i dosud. Chceme ale mít na silnici II/366 mobilní váhu nebo vážní místo," řekl ČTK Šimek.

V novém areálu by mělo v třísměnném provozu pracovat 165 lidí, z toho 70 ve skladovací hale, 35 řidičů a 60 administrativních zaměstnanců. Společnost Qanto předpokládá, že práce budou dokončeny zhruba během dvou let.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru