Zpracování komodit

Firma Allivictus expanduje do ciziny, snaží se prosadit v Kanadě

21.08.2013 07:21:03

Společnost Allivictus, která je největším tuzemským prodejcem česnekové tinktury, expanduje do zahraničí. Nyní se zkouší prosadit v Kanadě. Tržby firmě loni meziročně stouply o více než pět procent na 32,4 milionu korun. Tinktura, k jejímuž prodeji je potřeba povolení ministerstva zdravotnictví, je dostupná v lékárnách a na firemním e-shopu. Allivictus získal povolení k prodeji a registraci česnekové tinktury jako "přírodního zdravotního produktu" v Kanadě. Takto registrované produkty musí splňovat kritéria stanovovaná vládní organizací Health Canada, která se zabývá zdravotní péčí.

Spolu s registrací získal Allivictus i povolení uvádět na kanadských obalech tohoto produktu tvrzení, že česneková tinktura je tradičně používána v bylinné medicíně k úlevě od příznaků spojených s infekcí horních cest dýchacích a s nachlazením, ke snižování zvýšené hladiny krevních lipidů (hyperlipidémie) a k udržení kardiovaskulárního zdraví dospělých.

V budoucnu chystá Allivictus otevření nových poboček a obchodů i na dalších místech světa. V dohledné době je v plánu uvedení výrobků Allivictus na trh například v Německu, Panamě nebo v Dubaji. "Orientace na zahraniční trhy je naše dlouhodobá obchodní strategie. Jsme velmi rádi, že si český česnek nachází své zákazníky nejen v Česku, ale i v zahraničí," uvedl ředitel společnosti Martin Dindoš.

ČTK

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru