Do čela Budvaru míří Petr Dvořák, bývalý manažer Prazdroje

Pivovarství

Do čela Budvaru míří Petr Dvořák, bývalý manažer Prazdroje

24.04.2017 21:47:00

České Budějovice 24. dubna (ČTK) - Do čela Budějovického Budvaru míří Petr Dvořák (41), který naposledy působil jako mezinárodní ředitel značky Pilsner Urquell ve společnosti SABMiller. Do funkce nastoupí 1. května, chce posílit pozici Budvaru na mezinárodních trzích a vrátit mu silnou pozici v České republice v prémiovém segmentu. Budějovický Budvar loni prodal 1,61 milionu hektolitru piva, což je nejvíce v historii podniku.

Dvořák, absolvent ekonomických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, řídil marketing v Pivovarech Staropramen, pracoval jako ředitel marketingu pro střední Evropu v Anheuser-Busch - InBev a ředitel značky a marketingové komunikace v O2. V SABMiller byl zodpovědný za strategii značky a spolupráci s klíčovými trhy.

Jmenování do čela státního pivovaru, které dnes oznámilo ministerstvo zemědělství, označil za poctu a výzvu, jak posunout podnik na vyšší úroveň. "Jak se dlouho pohybuji ve světě piva, zejména v zahraničí, jsem čím dál víc přesvědčen, že české pivo je nejlepší na světě, ale nemyslím si, že je dobře, že má na mezinárodních trzích minimální podíl, čísla jsou někde pod čtvrt procenta. Budvar si zaslouží výrazně více, abychom hráli výraznou roli na top deseti, dvaceti trzích," řekl ČTK Dvořák.

Na domácím trhu chce Budvaru vrátit "silnou a sebevědomou pozici" v prémiovém segmentu, kterou podle něj pivovar vždy hrál, a chce se věnovat náborům zaměstnanců a jejich motivaci. Budějovický Budvar loni prodal 1,61 milionu hektolitru piva, což je nejvíce v historii podniku. Na celkovém exportu piva z ČR se loni Budvar podílel podle předběžných odhadů více než 20 procenty. Pivovar letos investuje 750 milionů korun. Dvořák, který je ženatý a má dvě děti, nahradil dlouholetého šéfa podniku Jiřího Bočka, jenž skončil ve funkci k začátku letošního roku. Boček pivovar vedl od roku 1991. Nyní Budvar dočasně řídil Petr Žáček.

Jméno nového ředitele dnes oznámil ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Výběrová komise mu z osmi lidí, kteří se dostali do užšího kola, doporučila dva finalisty, s oběma se sešel. Jak řekl ČTK, druhým finalistou byl jeden ze zaměstnanců Budvaru, jméno neuvedl. Podle informací ČTK byl tímto druhým finalistou ve výběrovém řízení Adam Brož, vrchní sládek Budvaru.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru