Dánský Carlsberg získá kontrolu nad řeckým pivovarem Olympic

Pivovarství

Dánský Carlsberg získá kontrolu nad řeckým pivovarem Olympic

18.11.2014 11:11:00

Kodaň 18. listopadu (ČTK) - Dánská pivovarnická skupina Carlsberg získá kontrolu nad třetím největším řeckým pivovarem Olympic Brewery. Firma dnes oznámila, že spojí s Olympic Brewery své řecké aktivity a bude vlastnit 51 procent sloučené skupiny. Zbývajících 49 procent připadne akcionářům Olympic Brewery. "Sloučená skupina bude silnou dvojkou na řeckém trhu s pivem," uvedl Carlsberg. Tržní podíl sloučeného podniku se podle něj bude pohybovat kolem 29 procent. Jedničkou na řeckém trhu je podle agentury Reuters nizozemský pivovar Heineken.

Carlsberg tvrdí, že sloučená skupina bude velmi atraktivním partnerem pro maloobchodní i velkoobchodní prodejce piva v Řecku. Spojení aktivit by navíc mělo přinést úspory v oblasti nákupu, výroby i distribuce. Transakci ještě musí schválit řečtí regulátoři.

Carlsberg, který se nyní potýká s prudkým poklesem poptávky na důležitém ruském trhu, je čtvrtým největším producentem piva na světě. Mezi jeho nejznámější značky patří Carlsberg, Tuborg, San Miguel či Kronenbourg. V letošním roce firma koupila jednapadesátiprocentní podíl v Žateckém pivovaru. Dánská společnost už také řadu let úzce spolupracuje s Budějovickým Budvarem. Ten je od června 2007 výhradním dovozcem Carlsbergu do České republiky. Carlsberg se naopak stará o prodej produktů Budvaru na některých zahraničních trzích.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru