Čtvrtletní zisk i příjmy PepsiCo překonaly očekávání analytiků

Nealkoholické nápoje

Čtvrtletní zisk i příjmy PepsiCo překonaly očekávání analytiků

09.07.2015 14:46:00

New York 9. července (ČTK) - Zisk amerického výrobce nealkoholických nápojů PepsiCo Inc. se ve druhém fiskálním čtvrtletí téměř nezměnil, překonal však očekávání díky vysoké poptávce v Severní Americe. Firma dnes oznámila, že čistý zisk za tři měsíce činil 1,98 miliardy USD (48,6 miliardy Kč), tedy zhruba stejně jako před rokem. Zisk na akcii však mírně stoupl na 1,33 dolaru z loňských 1,29 dolaru. Současně společnost zlepšila výhled na celý letošní rok.

Bez zahrnutí mimořádných položek zisk na akcii za tři měsíce do 13. června činil 1,32 dolaru. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters očekávali v průměru zisk na akcii jen 1,24 dolaru. Čisté příjmy se snížily o 5,7 procenta na 15,92 miliardy USD. Mohl za to silný dolar, který má negativní dopad na tržby ze zahraničí. Také příjmy však překonaly očekávání analytiků, kteří v průměru čekali, že dosáhnou 15,8 miliardy USD.

PepsiCo je největším světovým výrobcem drobného občerstvení a druhým největším výrobcem nealkoholických nápojů. Společnost se snaží omezovat své výdaje kvůli silnému dolaru, který snižuje její tržby ze zahraničí. Američané také začínají být opatrnější při konzumaci sycených nápojů a umělých sladidel. Společnost současně zlepšila výhled zisku na akcii na celý rok. Ten má letos bez mimořádných položek stoupnout o osm procent místo doposud očekávaných sedmi procent.

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru