Coca-Cola požádala o posudek EIA na stavbu obří haly v Praze 14

Nealkoholické nápoje

Coca-Cola požádala o posudek EIA na stavbu obří haly v Praze 14

25.03.2013 17:25:00

Firma Coca-Cola HBC ČR i přes nesouhlas Prahy 14 pokračuje v jednáních ohledně stavby obří skladovací haly. Společnost nedávno požádala o vyjádření v rámci procesu EIA, zjistila ČTK z webu. Podle záměru mají mít sklady rozměr odpovídající zhruba dvěma fotbalovým hřištím a výšku srovnatelnou s výškou asi třináctiposchoďového domu.Sklad by měl stát na volném pozemku mezi železničními tratěmi Libeň - Běchovice a Malešice - Běchovice ve směru k Lomnické ulici. Podle předložených plánů bude mít velikost 150 krát 115 metrů a výšku 36 metrů. Navazovat bude na stávající areál firmy.

Městská část údajně naddimenzovaný projekt opakovaně odmítla. "Znamenal by výrazný zásah do krajiny a dopravní obslužnosti v daném místě," uvedl na dotaz ČTK starosta Radek Vondra (TOP 09). "Proto o takovouto dominantu, kterou by se tak rozsáhlá a vysoká stavba bezesporu stala, opravdu nestojíme," doplnil. Vedení městské části se obává, že na jejím území přibude kamionů. Sklad by totiž sloužil nejen pro metropoli, ale také pro zásobování dalších regionů.

Mluvčí firmy Coca-Cola HBC ČR Milan Luzum ale tvrdí, že skladovací hala bude bezhlučná a bezemisní. "Důvodem zamýšlené stavby je zefektivnění distribuce snížením celkového objemu dopravy, přinášející jak úsporu nákladů, tak i logické snížení dopadů na životní prostředí," sdělil ČTK. Připomínky vzešlé z posuzování EIA bude investor respektovat a stávající projekt podle nich upraví. Studie zveřejněné v informačním systému EIA už nyní tvrdí, že hala nebude mít nepříznivý vliv na životní prostředí, ráz krajiny a zdraví obyvatel.

ČTK

Automatizace a modernizace pivovarů 2020

↑ nahoru