Coca-Cola plánuje investovat v Číně další více než 4 miliardy USD

Nealkoholické nápoje

Coca-Cola plánuje investovat v Číně další více než 4 miliardy USD

08.11.2013 15:48:24

Americký nápojový gigant Coca-Cola Co. plánuje v letech 2015 až 2017 investovat v Číně více než čtyři miliardy USD (80,4 miliardy Kč) a postavit tam novou továrnu. Chce tak lépe čelit konkurenci, která snižuje její podíl na čínském nápojovém trhu, jehož hodnota činí 421 miliard jüanů (1,4 bilionu Kč). Nová investice naváže na investici ve stejné výši, kterou si Coca-Cola naplánovala na roky 2012 až 2014, dodala mluvčí asijské divize firmy Sharolyn Choyová. Podle ní je firma rovněž otevřena dohodám s místními výrobci.

Podle analytiků by dohody s místními výrobci pomohly Coca-Cole lépe se prosadit v oblasti nových místních trendů. Na místním trhu se v poslední době stále více prosazují lokální bylinkové čaje a zdravější nápoje. Zvýšený zájem Číňanů o zdravější alternativy jídel a nápojů se dotkl i růstu řetězců s rychlým občerstvením, jako McDonald's a Yum Brands.

Coca-Cola je zatím stále největší nápojovou skupinou v Číně. Loni měla podle výzkumné společnosti Euromonitor na místním trhu podíl 16 procent, ten se však mírně snížil ze 16,6 procenta před pěti lety. Dvojkou na trhu je Ting Hsin International Group, která vlastní výrobce potravin a nápojů Tingyi Cayman Islands Holding Corp. Podíl této firmy se však zvýšil z 8,8 procenta na téměř 12 procent, napsala agentura Reuters.

ČTK

Zemědělci bojují s dopady koronaviru, pomoci jim může digitalizace

↑ nahoru